K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwiecznij słupską bibliotekę

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku organizuje konkurs fotograficzny zatytułowany „Biblioteka z mojej perspektywy”. Konkurs skierowany jest do osób powyżej 15 roku życia, a na zwycięzcę czeka aparat polaroidowy. Zdjęcia ukazujące gotycki gmach biblioteki można przysyłać do 16 września.

Konkurs fotograficzny zatytułowany „Biblioteka z mojej perspektywy” jest wakacyjną propozycją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku dla wszystkich fanów robienia zdjęć w plenerze. Tym razem celem ma być gotycki gmach biblioteki. Oprócz techniki wykonanych fotografii oceniana będzie też kreatywność. Organizatorzy zachęcają, by w kadrze oprócz dawnego kościoła św. Mikołaja, uwiecznić też piękne otoczenie biblioteki, w tym oddane niedawno bulwary nad Słupią. Zdjęcia można przysyłać do 16 września, a ogłoszenie wyników nastąpi 30 września. Na zwycięzcę czekać będzie aparat polaroidowy FujiFilm Instax Box. Nagrody zostaną przyznane też za miejsce drugie oraz trzecie. Przewidziano też wyróżnienia dla pozostałych najciekawszych zdjęć.

Chcemy zachęcić uczestników do tego, żeby spojrzeli na budynek naszej biblioteki, który jest teraz na odnowionych bulwarach z zupełnie innej perspektywy niż go widzimy na co dzień – mówi Marek Wawrykiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Czyli spojrzeć na nią innym okiem. Może z bulwarów, może z bulwarami w tle? Wszystkie kadry są dozwolone, byle byłaby w nich ujęta biblioteka. Nadsyłamy maksymalnie trzy zdjęcia. Konkurs jest przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia. Pierwszą nagrodę ufundowało miasto, które konkurs objęło patronatem honorowym i jest to aparat typu polaroidowego, można powiedzieć. Jest tez parę innych ciekawych nagród, a wśród sponsorów mamy CH Jantar, Zakład Fotograficzny Fotos, Park Wodny Trzy Fale. Zachęcamy, znajdźcie swoją perspektywę, zróbcie fajne zdjęcia i przyślijcie.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu fotograficznego „Biblioteka z mojej perspektywy”, w tym także regulamin konkursu, znaleźć można na stronie internetowej (www.biblioteka.slupsk.pl) oraz na facebookowym profilu biblioteki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.