K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bari, Bari na tarasie

0

Już w najbliższy piątek, 22 lipca o godzinie 20, na tarasie Emceku przy alei 3 Maja odbędzie się koncert zatytułowany „Bari, Bari na tarasie”. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane włoskie przeboje w wykonaniu włoskiego wokalisty Thomasa Grotto.

W piątkowy wieczór taras Emceku przy alei 3 Maja zamieni się w scenę koncertową, na której wystąpi Thomas Grotto, wokalista pochodzący z Bolzano w słonecznej Italii, który w Polsce mieszka od 2004 roku. W tym czasie zdobył popularność biorąc udział w takich programach telewizyjnych jak „Szansa na Sukces”, „Mam Talent”, „The Voice of Poland”, „The X Factor” oraz „Śpiewaj i Walcz”. Podczas koncertu w Słupsku artysta zaprezentuje największe przeboje legendarnych artystów włoskiej sceny muzycznej. Będą to zarówno klasyczne utwory z lat 60., jak i italo disco, czyli wielkie hity muzyki dyskotekowej z lat 80.

Koncert „Bari, Bari na tarasie” to koncert w ramach Studia Inicjatyw. Na program, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku jako Słupski Ośrodek Kultury, jest przeznaczona określona pula pieniędzy, natomiast pomysły i inicjatywy pochodzą od mieszkańców. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym realizujemy kolejne projekty, wśród nich właśnie koncert „Bari, Bari na tarasie” – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Dlaczego Bari, Bari? Dlatego że włoska kuchnia, która jest pod tarasem, U’Panzerott, to takie właśnie sięganie do tradycji Bari, Bari.

Żywiołowy, pełen pasji i włoskiego temperamentu wokalista i showman z pewnością porwie słupską publiczność do wspólnej zabawy i radosnego śpiewania. Będzie można usłyszeć nie tylko słynne włoskie przeboje, ale także jedną z piosenek Skaldów śpiewaną po włosku.

Muzyka włoska – są tacy, którzy ją lubią, są tacy, którzy jej nie lubią, ale zawsze wywołuje dużo radości, uśmiechu, poprawia nastrój. Jedyne, o co mamy się martwić, to pogoda. To znaczy, nie martwimy się, tylko mamy nadzieję, że po prostu pogoda będzie cudowna, wszyscy wysyłamy dobrą energię, żeby 22 lipca na tarasie Thomas Grotto, włoski artysta, zaśpiewał nam piosenki włoski. Piosenki, które kiedy ten artysta zaczyna śpiewać, jak się okazuje, znamy i możemy śpiewać razem z nim. W ubiegłym roku koncert nie tylko na tarasie, bo byli jeszcze mieszkańcy dzielnicy stojący na trawnikach, tańczący na chodnikach. To fantastyczne wydarzenie i myślę, że warto – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska.

Koncert Thomasa Grotto pt. „Bari, Bari na tarasie” rozpocznie się w piątek o godzinie 20 na tarasie Emceku przy alei 3 Maja. Wydarzenie organizowane jest przez Słupski Ośrodek Kultury, a udział w nim jest bezpłatny. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.