K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przyroda powiatu

0

Powiat słupski zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Przyroda powiatu w obiektywie”. Zdjęcia można nadsyłać w trzech kategoriach, a na laureatów konkursu czekają cenne nagrody.

Obszar Słupska ma bardzo bogate walory przyrodnicze i krajobrazowe. Aby zachęcić do zwiedzania i poznawania krajobrazów w naszym regionie, władze powiatu słupskiego po raz kolejny przygotowały konkurs fotograficzny. Celem jest również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno przyrody, a także propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród mieszkańców powiatu.

– Nasz konkurs fotograficzny cieszy się dłuższą tradycją. Jest organizowany od wielu lat i zawsze napływa sporo zgłoszeń. Mamy też przewidziane nagrody, więc serdecznie zachęcam, bo jest to forma promocji naszych walorów przyrodniczych – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego. – Można fotografować i krajobrazy, florę, faunę – to, co rzeczywiście jest bardzo cenne w naszym powiecie. Wszelkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, ewentualnie można skontaktować się z wydziałem rolnictwa i środowiska Starostwa Powiatowego w Słupsku, gdzie też udzielane są szczegółowe informacje. Także regulaminy, karty zgłoszenia także dostępne są na naszych stronach. Serdecznie zachęcam. Myślę, że wielkim walorem, wielką wartością naszego powiatu jest właśnie to, że jesteśmy bardzo zróżnicowani. Mamy obszary nadmorskie, ale nawet jeśli mamy obszary nadmorskie, jest piękna pogoda i lubimy spędzać czas na plaży, to możemy skorzystać z Ustki, jeżeli ktoś lubi więcej ludzi, ale i mamy plaże, gdzie tych ludzi jest mniej – jest ich kilka, coraz więcej jest też plaż strzeżonych. Tak więc zachęcam do korzystania. A jeśli korzystamy z kąpieli morskich, to właśnie w tych wyznaczonych miejscach i tych, które są strzeżone przez ratowników. Mamy piękne lasy na terenie powiatu, mamy parki – Słowiński Park Narodowy – więc rzeczywiście to bogactwo przyrody jest naprawdę wielkie na terenie powiatu słupskiego. Przeglądając te zdjęcia nadsyłane na konkurs, zawsze odkrywam jakieś nowe, ciekawe miejsca.

Na trzy najlepsze prace czekają nagrody w postaci odpowiednio: 600, 400 i 300 złotych. Prace zdjęciowe wraz z kartą zgłoszenia uczestnika – a w wypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą opiekuna – należy składać w Starostwie Powiatowym w Słupsku w terminie do dnia 15 października bieżącego roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.