K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacyjne remonty szkół

0

Przerwa w nauce jest najlepszą okazją dla szkół na przeprowadzenie wakacyjnych remontów. Prace trwają w większości słupskich placówek. Duże zmiany czekają stołówkę w Szkole Podstawowej nr 6. Malowanie klas ma też miejsce m.in. w Szkole Podstawowej nr 10.

Wakacje i przerwa w nauce to dobry czas, który szkoły co roku wykorzystują na przeprowadzenie remontów. Prace trwają w większości słupskich podstawówek, liceów i techników. Duże zmiany czekają Szkołę Podstawową nr 6, gdzie od początku lipca trwa remont szkolnej stołówki. W tym czasie wykonano najcięższe prace polegające m.in. na kuciu ścian i sufitu, zbijaniu starej terakoty, usuwaniu wysłużonych drzwi wraz z framugą czy wymianie różnych instalacji. Kuchnia i zaplecze są w dobrym stanie technicznym i nie będą remontowane. W stołówce pojawią się m.in. nowe nowe naczynia czy lampy, a wnętrze będzie ożywione pomarańczowymi elementami. Zakończenie prac zaplanowano na początek sierpnia. Wyremontowana jadłodajnia zapewni około 30 miejsc siedzących przy 6 lub 8 nowych stolikach, w zależności od konfiguracji. Meble nie są jeszcze zamówione, ale mają być gotowe przed 1 września. W minionym roku szkolnym spośród prawie 600 dzieci uczących się w placówce ze stołówki codziennie korzystało około 150 dzieci. Za wykupiony miesięczny abonament uczniom przysługuje dwudaniowy obiad z kompotem. Całkowity remont pomieszczenia wyniósł 50 tys. zł, z czego 80% tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki, a 10 tys. z budżetu miasta.

Bardzo się cieszę, ze udało nam się otrzymać wsparcie ministerialne i z organu prowadzącego na remont stołówki, która pamięta zamierzchłe czasy, jeżeli chodzi o jakiekolwiek modernizacje – mówi Grzegorz Borecki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. – Okres wakacyjny to jest ten czas, kiedy można dokonać różnych remontów, ponieważ nie mamy uczniów w szkole. W tym przypadku jest to dosyć duży zakres prac. Remontowi ulegnie cała stołówka włącznie z instalacją elektryczną, łącznie z wymiana drzwi, posadzek, tynków, oświetlenia. Będzie stworzona całkowicie inna wizualizacja, więc ma być energetycznie, estetycznie i elegancko.

W szkole trwają też prace na korytarzu prowadzącym do sali sportowej, gdzie uzupełniane są ubytki w ścianach. Wcześniej udało się też wyremontować jedną z dwóch szatni dla uczniów przebierających się na zajęcia z wf-u. W nowym roku szkolnym zmiany czekają też uczniów Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie trwa m.in. malowanie ścian i kaloryferów farbą olejną w salach lekcyjnych. Prowadzone są też drobne prace konserwatorskie. Naprawiane są ławki, krzesła, szafki, sprzęt elektroniczny i pomoce dydaktyczne. Odbywa się generalne sprzątanie klas, korytarzy i innych pomieszczeń, tak aby zdążyć przed końcem wakacji. Oprócz odświeżania ścian w klasach, wyremontowano też pokój nauczycielski.

Kiedy wszyscy odpoczywają, są na wakacjach nasza szkoła tętni remontami – informuje Beata Pawlak-Hołowienko, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku. – Odświeżamy i przygotowujemy dla naszych uczniów nowe sale, mamy malowane przestrzenie, żeby rozpocząć nowy rok szkolny z nowym duchem w czystych pomieszczeniach.

Większość drobnych remontów odbywa się w ramach posiadanych środków budżetowych miasta. Szkoły czekają na uruchomienie dofinansowań z rządowego programu Polski Ład, dzięki którym mają zostać przeprowadzone szersze modernizacje. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.