K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Columbus Festiwal Wiatru

0

W najbliższą sobotę, 23 lipca od godziny 17, w Ustce odbywać się będzie Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2022. W programie wydarzenia, oprócz podniebnych pokazów lotniczych najlepszych pilotów akrobacyjnych, znalazły się również m.in. koncerty zespołów muzycznych Kaschell i Ørganek.

Columbus Festiwal Wiatru odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lipca w Ustce. Na mieszkańców regionu oraz turystów wypoczywających nad morzem czekają podniebne pokazy lotnicze najlepszych pilotów akrobacyjnych. Od samego rana dzień wypełniony będzie licznymi atrakcjami. Od godziny 11 na terenie portu przed kapitanatem czynne będą liczne stoiska lotnicze, na których znajdzie się m.in. wyeksponowany szybowiec Aeroklubu Słupskiego. Będzie można też odwiedzić stoisko saperskie i stoisko z dronami. Właściwa impreza rozpocznie się po południu i trwać będzie do północy. Na niebie pojawią się samoloty, paralotnie, motoparalotnie, skoczkowie spadochronowi oraz współczesne i historyczne maszyny lotnicze. Częścią festiwalu będą też pokazy balonowe.

Zaprosiliśmy najlepszych polskich pilotów, ale i nie tylko polskich, wśród nich m.in. Artur Kielak na co dzień latający boeingami, który tutaj zaprezentuje się w samolocie odrzutowym, będzie Marek Choim, który wystąpi zarówno w dzień, z dymami, jak i w nocy, a właściwie w pokazie w trakcie zachodu słońca. Będzie też grupa akrobacyjna Orlen Żelazny, która lata synchronicznie, i będzie to pokaz grupowy dzienny, a przy zachodzie słońca zaprezentuje się lider tego zespołu Wojciech Krupa. Z kolei najlepsza grupa paralotniowa Flyinga Dragons Team zaprezentuje się w dzień z dymami, a wieczorem na zakończenie będzie przepiękny, synchroniczny lot zarówno z ledami, jak i z pirotechniką. Na pewno gwiazdą festiwalu – mówi Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka będzie angielska grupa Airborne Pyrotechnics. Dwóch Anglików – Tim i Tom Dews zaprezentuje się na motoszybowcach – w dzień piękny lot, a w nocy jeszcze piękniejszy z pirotechniką, zsynchronizowany z muzyką.

Pomiędzy kolejnymi pokazami na scenie głównej ustawionej na plaży odbywać się będą koncerty. Muzycznymi gwiazdami tegorocznego festiwalu będzie Ørganek oraz crossoverowy zespół Kaschell, który powstał z połączenia sił Comy i Abradab. To jednak nie wszystko.

Wieczorem trzy balony na ogrzane powietrze, które będziemy starali się eksponować nie statycznie, jak było to w 2019 roku, ale na uwięzi, czyli będą pracowały góra – dół. A w koszach balonowych będą skrzypaczki, więc nietypowy koncert symfoniczny z użyciem tych balonów i wielu, wielu innych statków powietrznych, bo będą także śmigłowce – po zachodniej stronie ekspozycja ośmiu śmigłowców, które w dzień zaprezentują się na niebie a także wiatrakowce, samoloty historyczne. Tak więc cały czas program bardzo bogaty, wypełniony praktycznie od godziny 17 do 24, więc zapraszam serdecznie – mówi Włodzimierz Wolski. Warto wybrać się trochę wcześniej, aby zająć dobre miejsce. Strefa publiczności znajduje się na plaży, scena również na plaży, natomiast ekspozycja przed kapitanatem portu, a śmigłowce na ostrodze po zachodniej stronie.

Pierwsze pokazy lotnicze rozpoczną się o godzinie 17, kolejne o 21 i 23:30. Natomiast koncerty zespołów będą miały miejsce o godzinie 20, 21:30 i 23. Bezpłatne parkingi dla uczestników znajdą się przy ulicy Słupskiej 8 oraz na terenie Transportowego Węzła Komunikacyjnego przy ulicy Portowej. Do Słupska będzie można wrócić specjalną linia autobusową Nord Express. Odjazdy zaplanowano o godzinie 00:20 oraz 1:40 z transportowego węzła komunikacyjnego oraz placu Dąbrowskiego. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta Ustka. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.