K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futbol w strugach deszczu

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów. Mistrzami zostali Oldboje KS Bruskowo Wielkie, trzecia drużyna I Ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów.

Ulewny deszcz nie przeszkodził, aby na murawie stadionu 650-lecia w Otwartych Mistrzostwach Słupska Oldbojów spotkały się regionalne największe gwiazdy piłki nożnej i „Przyjaciele z Boiska”. Józef Konecki, prezes FK Oldboje Słupsk przypomina, że taka pogoda towarzyszyła oldbojom także podczas turnieju w Kobylnicy. Nie zabrakło bramek i wrażeń.

W tegorocznych mistrzostwach zabrakło ubiegłorocznego triumfatora mistrzostw Słupska, zespołu Oldboje Gminy Ustka. Pod ich nieobecność największe szanse na mistrzostwo Słupska dawano jednej drużynie. Była to KS Bruskowo Wielkie, czołowa drużyna ligi oldbojów w województwie zachodniopomorskim. Józef Konecki podkreśla, że nie można też zapominać o Iron Gates, bo ma ona wyrównany skład. Są w końcu drużyny koszalińskie, które też maja duże szanse na zwyciestwo w tym turnieju.

Zapisana została kolejna karta historii występów wirtuozów piłki nożnej, bo o medale i puchary walczyły takie drużyny z Pomorza jak Oldbojs Ustka, Team Adamski Słupsk, Księża Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Gwardia Koszalin/Zryw Kretomino, Oldboje Kolbudy, Iron Gates Poland, KS Oldboje Bruskowo Wielkie, Bałtyk Koszalin i organizator FK Oldboje Słupsk. Turniej był piłkarskim maratonem w strugach deszczu. Pomimo niesprzyjającej aury stał na wysokim poziomie, a na mokrej murawie widać było piłkarski kunszt. Były piękne składne akcje, strzały, bramki, ale również tradycyjne pudła. W sumie rozegrano trzydzieści sześć emocjonujących meczów 2×15 minut w systemie „każdy z każdym”, a zdobyty lub stracony punkt miał ogromne znaczenie w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie mistrzem Słupska został zespół KS Oldboje Bruskowo Wielkie. Wygrał on cztery mecze, remisując dwa i w sumie zdobył 20 pkt. przy tym jego piłkarze strzelili 15 bramek tracąc 3. Zwycięzcy grali w składzie: Krzysztof Wasilewski w bramce, Jacek Okołotowicz, Arkadiusz Chuchla, Grzegorz Bednarczyk, Marek Wasilewski, Piotr Makowiecki, Łukasz Więś, Krzysztof Golański, Piotr Falkowski i Karol Kublik.

Na miejscu drugim z 18 punktami uplasowali się Oldboje Kolbudy, miejsce trzecie z 16 punktami zajęła drużyna Gwardia/Zryw Kretomino. Kolejne miejsca wywalczyli Bałtyk Koszalin, Iron Gates, Team Adamski, Księża Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Oldbojs Ustka, a tabelę zamknęły FK Oldboje Słupsk.

Organizator przyznał również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Wasilewski z KS Oldboje Bruskowo Wielkie. Wyróżniono również Roberta Jędrycha z Team Adamski, który obronił jedyny w mistrzostwach rzut karny i specjalnie na turniej przyjechał z Niemiec. Królem strzelców został Jakub Borusiński z Bałtyku Koszalin, a najlepszym zawodnikiem Janusz Kwidziński z Oldbojów Kolbudy. Pucharem Fair Play wyróżniona została drużyna FK Oldboje Słupsk za walkę, determinację i ambicję sportową.

Jak informuje prezes FK Oldbojów Słupsk Józef Konecki, to nie był ostatni turniej w tym roku.

Najbliższy będzie 13 sierpnia na stadionie w Jezierzycach – informuje Józef Konecki. – Tam odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Ziemi Słupskiej, które powiązane są z obchodami 45-lecia istnienia Stali Jezierzyce. Po raz pierwszy w ramach współpracy powiatu słupskiego z bełchatowskim przyjedzie drużyna z Bełchatowa. To będzie hit.

Zawody prowadzili sędziowie Tadeusz Tama, Roman Żurawski, Jerzy Szeląg i Wiesław Kaczmarek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.