K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policyjny festyn

0

Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbył się festyn przygotowany z okazji przypadającego w ten weekend Święta Policji. Z tej okazji na dzieci i ich opiekunów czekały różnorodne atrakcje oraz rozmowy profilaktyczne.

Z okazji zbliżającego się Święta Policji, dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbył się festyn z wieloma niespodziankami dla dzieci i ich opiekunów. Można było zasiąść za kierownicą radiowozu czy ubrać się w kombinezony oddziałów prewencyjnych. Jedną z atrakcji, która przyciągnęła najwięcej uwagi, był pokaz tresury psów policyjnych.

W czasie trwania festynu policjanci przeprowadzili konkurs plastyczny, w którym najładniejsze prace nagrodzone zostały dyplomami oraz upominkami. Wiedzę z dziedziny zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze sprawdzili u dzieci za pomocą quizów, w których poprawne odpowiedzi również były nagradzane.

– Ciekawych rzeczy było tu bardzo wiele – mówi Wiktoria, jedna z młodych uczestniczek festynu. – Dostałam kolorowanki, książki, opaski i naklejki. Nie wiem jeszcze, czy chcę zostać policjantką, ale festy mi się bardzo podobał.

Celem tego festynu nie było jedynie zapewnienie rozrywki jego uczestnikom. Funkcjonariuszom zależało na nauce zasad bezpieczeństwa. Policjanci uczyli dzieci również udzielania pierwszej pomocy oraz tego, do czego służy i jak działa defibrylator. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.