K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budowa hali sportowej

0

Trwa budowa nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie. Oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w październiku 2023 roku. Równocześnie prowadzona jest przebudowa pomieszczeń placówki na potrzeby biblioteki i oddziałów przedszkolnych.

Prace związane z budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie ruszyły w maju. W tym czasie m.in. wylano betonowe podłoże przyszłego obiektu. Będzie to jednokondygnacyjna hala z widownią, połączona bezpośrednim przejściem ze szkołą. Powstanie też zaplecze magazynowe oraz dwukondygnacyjne zaplecze socjalne. Nowy obiekt będzie znacznie większy od obecnej hali i będzie posiadał m.in. pełnowymiarowe boisko do gry piłkę ręczną czy siatkówkę. Dzięki temu zawody sportowe i szkolne lekcje wychowania fizycznego będą odbywały się w bardziej komfortowych warunkach. Łączny koszt budowy wyniesie około 11 mln zł, z czego ponad 2 mln stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska.

– Obecnie jesteśmy na etapie wychodzenia z ziemi, czyli to podstawowe prace budowlane, fundamenty i niezbędne podpory, wszystko toczy się zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji jest planowane na październik 2023 roku. Wykonawca jest optymistą, mówi, że skończy szybciej, z uwagi też na poziom inflacji, jaki jest obecnie, bo im szybciej będzie budował, im szybciej będzie kupował materiały, być może będzie to robił taniej, a dla nas też jest to dobra informacja z uwagi na to, że chcielibyśmy już tam rozpocząć rok szkolny 2023/2024. Może się to uda, czas pokaże – mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. – Ale jak na razie harmonogram jest przestrzegany, realizacja toczy się właściwymi krokami i wszystko przebiega zgodnie z planami, które założyliśmy razem z wykonawcą.

Równocześnie trwa przebudowa pomieszczeń szkoły na potrzeby oddziałów przedszkolnych oraz filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy. Inwestycja zamknie się w kwocie około 2,6 miliona złotych, z czego 800 tysięcy pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak podkreśla wójt Kuliński, rozbudowa bazy oświatowej w Kwakowie jest obok wielu innych inwestycji, kolejnym krokiem w stronę rozwoju gminy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.