K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa ulicy Norwida

0

Dziś, 26 lipca, rozpoczęła się przebudowa ulicy Norwida w Słupsku. W związku z tym ulicę zamknięto dla ruchu kołowego. Przygotowano objazd linii 15 równoległymi ulicami Kotarbińskiego i Bora-Komorowskiego. W przyszłym tygodniu ma ruszyć przebudowa Rybackiej. Następna w kolejności będzie ulica Wiejska oraz budowa ronda przy zbiegu Kilińskiego i Kaszubskiej.

Długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Cypriana Kamila Norwida rozpoczęła się dziś, 26 lipca. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt i zaczęło się zdejmowanie starego asfaltu. Dzięki przebudowie, cała ponad 700-metrowa ulica zyska nową nawierzchnię. Wymienione zostaną też chodniki. Zbudowane zostaną perony przystankowe, pojawią się też nowe wiaty. Przejścia dla pieszych będą wyniesione, co ma przyczynić się do spowolnienia ruchu i skłonić kierowców do przestrzegania prędkości. Ulica została zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od strony wjazdu z ulicy Małcużyńskiego do ul. Wandy Chotomskiej. W związku z tym objazd dla linii 15 jadącej w stronę CH Jantar będzie się odbywał równoległymi ulicami Kotarbińskiego i Bora-Komorowskiego. Tymczasowe przystanki zlokalizowano na Małcużyńskiego i Kotarbińskiego. Kursy w stronę szpitala będą się odbywały tak jak dawniej, ulicą Piłsudskiego z przystankiem zastępczym na wysokości kościoła.
Tymczasem już we wtorek, 2 sierpnia rozpocznie się remont ulicy Rybackiej. Zakres prac będzie podobny, ale będzie możliwy przejazd w jednym kierunku na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Szymanowskiego. Zmieni się także organizacja ruchu dla linii 28. Następnymi w kolejności mają być przebudowy ulicy Wiejskiej oraz skrzyżowania Kilińskiego z Kaszubską.

Przebudowa skrzyżowania Kaszubskiej i Kilińskiego jeszcze nie wiadomo, w jakim terminie będzie prowadzona – zaznacza Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Wykonawca jeszcze swój harmonogram ustala, bo to tez są pewne rzeczy związane z dostawami, z podwykonawcami, więc nie mamy precyzyjnej odpowiedzi, kiedy to będzie. Z pewnością nie będzie to w okresie Wszystkich Świętych, ponieważ już na etapie przetargu zastrzegliśmy, że to jest termin, w którym nie może dojść do żadnych utrudnień w ruchu pieszym i samochodowym w okolicy cmentarza. Również ulica Wiejska, z uwagi na większy zakres, też będzie prowadzona po zakończeniu tych dwóch pierwszych przebudów, czyli ulicy Rybackiej i ulicy Norwida.

Przebudowy ulic Norwida, Rybackiej, Wiejskiej oraz budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kaszubskiej zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Słupsk pozyskał w ramach pierwszej edycji rządowego programu Polski Ład. Wysokość dotacji wyniosła ponad 14 mln zł. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.