K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nocny futbol w Kwakowie

0

Na orliku w Kwakowie odbył się XIII Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kobylnica oraz o Puchar Przechodni ufundowany przez sołectwo Kwakowo. Triumfatorem turnieju została drużyna KS Burza Słupsk.

Ten 13. Nocny Turniej Piłkarski nie obfitował w frekwencję startujących zespołów.

W tym roku jest to tylko sześć zespołów, ale myślę, że są to najlepsze z tych, które brały udział w poprzednich edycjach – mówi Dariusz Żygłowicz, animator obiektu piłkarskiego w Kwakowie. – Występują w nich zawodnicy Olimpijczyka Kwakowo, ale też są kluby, które grają w gminie Kobylnica, w gminie Słupsk.

Drużyny, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji to: KS Damnica, Indykpol, Sołectwo Bolesławice, Gwiazda Kwakowo, Piątka oraz KS Burza Słupsk, ubiegłoroczny zwycięzca. Przed rozpoczęciem turnieju piłkarzy powitał wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński, który kopnięciem piłki rozpoczął turniej.

Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, grano jeden raz 15 minut. Trwający kilka godzin turniej wygrał zespół KS Burza mający w swoim składzie reprezentanta Polski w beach soccerze Krystiana Klawikowskiego. Burza w finale pokonała Damnicę 4:1. Zwycięzcy grali w składzie: Daniel Libigocki, Bartosz Jaczyński, Michał Giersz, Maciej Miecznikowski, Łukasz Skierka, Dawid Kacper, Krystian Klawikowski i Damian Kopciński. Tym samym KS Burza zdobyła Puchar Przechodni ufundowany przez Sołectwo Kwakowo. Miejsce trzecie zajęła drużyna Sołectwo Bolesławice.

Oprócz nagród zespołowych były wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Adkonis z drużyny Gwiazda Kwakowo, który jest wychowankiem Olimpijczyka Kwakowo, a obecnie gra w Legii Warszawa oraz młodzieżowej reprezentacji Polski. Królem strzelców z jedenastoma trafieniami został Maciej Miecznikowski z KS Burza, najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Daniela Libigockiego z KS Burza. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Do fundatorów nagród dołączyła również Gmina Słupsk, a nagrodę dla najlepszego zawodnika ufundował radny powiatu słupskiego Andrzej Wojtaszek. Zawody sędziował Dawid Zientała. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.