K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Po asfalcie ulicą Sułkowskiego

0

Wczoraj rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy ulicy Sułkowskiego w Słupsku. Ten komunikacyjny szlak miejski doczeka się wreszcie bitumicznej nawierzchni, a także chodnika i ścieżki rowerowej.

Ulica Sułkowskiego jak dotychczas jest swoistym przeglądem nawierzchni spotykanych w takim mieście jak Słupsk. Jest na niej odcinek popękanego asfaltu, jest odcinek zbudowany z płyt betonowych, a całość wieńczy odcinek szutrowy. Teraz pojawiła się szansa na zmiany. Od wczoraj, czyli od 26 lipca trwają konsultacje społeczne dotyczące przebudowy tej ulicy. Za ich przebieg odpowiedzialny jest Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Założenia koncepcji modernizacji tej drogi przewidują położenie nawierzchni bitumicznej na całym, blisko kilometrowym pasie jezdnym. Te prace poprzedzi przebudowa kanalizacji deszczowej, a częściowo wykonanie nowej, a także relokacja dotychczasowej infrastruktury oświetleniowej. Po jednej stronie ulicy zbudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa, a po drugiej chodnik. Koncepcja przewiduje także utworzenie wyniesionych skrzyżowań tej ulicy z ulicami Krajewskiego, Pułaskiego i Chłapowskiego. Zainstalowane ma być dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych. Niestety nie obędzie się bez częściowej wycinki drzew. W zamian mają być przeprowadzone nasadzenia nowych drzew, jak również krzewów i roślin ozdobnych. Wzdłuż ulicy ustawione będą kosze na śmieci.

Lokalne konsultacje projektowanych zmian będą prowadzone do 16 sierpnia. Słupski ZIM udostępnił całość koncepcji na swojej stronie internetowej. Tam znajduje się także formularz, na którym można zgłaszać uwagi. Formularz można wypełnić w siedzibie ZIM i złożyć go w wersji papierowej lub przesłać elektronicznie na adres [email protected] w terminie do 16 sierpnia. W tytule e-maila należy wpisać „konsultacje społeczne – Sułkowskiego”. Przewidziane jest spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 3 sierpnia o godz. 17 w sali 211 słupskiego ratusza. W siedzibie ZIM przy ul. Przemysłowej 73 prowadzone będą dyżury konsultacyjne w dniach 2 i 9 sierpnia w godzinach od 8 do 15 w pokoju nr 19. Telefon służący konsultacjom to 59 848 37 34. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.