K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Salsa na bulwarach

0

W sobotę, 23 lipca, na bulwarach przed Młodzieżowym Domem Kultury odbył się występ tancerzy i tancerek ze szkoły tańca Casa de Salsa zatytułowany „Roztańczony Słupsk”. Było to kolejne weekendowe wydarzenie w ramach tegorocznego projektu „Lato na Nowobramskiej”.

Sobotnie wydarzenie taneczne zatytułowane „Roztańczony Słupsk”odbyło się na bulwarach nad Słupią przy Młodzieżowym Domu Kultury. Przez 2 godziny swoje umiejętności prezentowali uczestnicy zajęć szkoły tańca „Casa de Salsa”, których poprowadziła Martyna Kamińska, założycielka szkoły, a także pasjonatka latynoskiej kultury i muzyki. Tańcząc w rytmach latynoskiej muzyki porwali publiczność do wspólnej zabawy. Pokaz tańca obejmował m.in. pełne wdzięku i gracji układy choreograficzne od tych mniej skomplikowanych po bardziej zaawansowane. Tańczono również w parach.

Publiczność mogła obejrzeć popisy mniej i bardziej doświadczonych tancerzy, które każdorazowo nagradzała gromkimi brawami. Wszyscy zaprezentowali tańce pełne emocji i pasji. Zgromadzeni mogli też zobaczyć, jak podczas tańca wygląda praca całego ciała, a zwłaszcza praca nóg, i przekonać się czy również poradziliby sobie na parkiecie. Okazało się, że nauka kroków nie jest aż tak skomplikowana.

Próbujemy trochę roztańczyć nasze miasto, naszych mieszkańców – mówi Martyna Kamińska, założycielka szkoły tańca Casa de Salsa. – W Casa de Salsa na co dzień uczymy się tańców latynoskich, takich jak salsa, bachata, latino, cha-cha, a więc gorące klimaty. Można było przed chwilą zobaczyć naszych tancerzy w akcji. Zobaczyć co robią, jak się uczą i jak się bawią.

Podczas wydarzenia tańczyli głównie kursanci działającej od kilku lat pierwszej szkoła salsy na mapie Słupska, choć do wspólnej zabawy spontanicznie włączali się też niektórzy z widzów.

Tańczymy przede wszystkim latino, które 10, 12 lat temu skradło moje serce i tak zostało – wyznaje Martyna Kamińska. – Tak mi się udaje pracować, łączyć pracę z pasją. Mam to szczęście, mam fajnych ludzi. Na chwilę obecną w szkole tańczy około stu osób. Do tego mamy grupy dziecięce, które powoli się rozwijają. Moc do działania jest i ludzie są.

Występ tancerzy i tancerek ze szkoły tańca Casa de Salsa zatytułowany „Roztańczony Słupsk” był kolejną kulturalną propozycją zorganizowaną w ramach tegorocznego projektu „Lato na Nowobramskiej”. Wydarzenia są finansowane dzięki środkom pozyskanym ze Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 i odbywają się w każdy weekend wakacji na ulicy Nowobramskiej lub bulwarach nad Słupią. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.