K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akrobacje w Ustce

0

W najbliższą sobotę, 30 lipca, w Ustce odbywać się będą dwie duże widowiskowe imprezy sportowe. Pierwsza z nich to Sound of Gravity, podczas której będzie można zobaczyć akrobacje rowerowe. Druga to Air Moves Gathering czyli pokazy akrobacji i trickingu.

Najbliższa sobota, 30 lipca, będzie pełna emocji i wrażeń dla wszystkich, którzy tego dnia postanowią spędzić czas w Ustce. Wszystko za sprawa dwóch widowiskowych imprez sportowych. Pierwszą z nich będzie kolejna edycja Sound of Gravity, na którą z pewnością wyczekują wszyscy

miłośnicy sportów rowerowych. Podczas wydarzenia w kilku specjalnych strefach będzie można zobaczyć z bliska m.in. zapierające dech w piersiach akrobacje. Nie zabraknie popisów na dużych, dochodzących do 6 metrów wysokościach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do późnego wieczora i zakończy się finałami i dekoracją najlepszych akrobatów. O godzinie 21 zaplanowano night show gwiazd dirt jumping przy świetle jupiterów z dodatkowymi efektami specjalnym. Zwieńczeniem będzie koncert DJ-a Angelo, który rozpocznie się o godzinie 22.

Będziemy mieli cztery strefy – informuje Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka. W strefie flatland BMX na plaży będą najlepsi zawodnicy z Europy, którzy zaprezentują taniec na BMX-ach. W zeszłym roku mieliśmy przedsmak tej imprezy, a w tym roku pojawi się więcej zawodników, którzy zostali zachęceni ubiegłorocznym wydarzeniem. Na terenie portu będzie strefa MTB stunt, prowadzona przez Kamila Kobędzowskiego, finalistę programu Mam talent. Jeździ w różnych konfiguracjach na rowerze, a w Ustce jest największa w Polsce impreza, jeżeli chodzi o MTB stunt. Po raz pierwszy organizujemy strefę hulajnogi. Mistrz Polski Bartek Oskroba i Dawid Sladeczek będą zachęcać najmłodszych uczestników do jazdy na hulajnodze i będą prezentować różne triki. Największa strefa, dirt jumpingu, będzie na plaży. Do tej pory wszystkie pokazy były organizowane w dzień i tak będzie w tym roku. Będą Dawid Godziek, Szymon Godziek, Marcin Rot, czołówka polskiego dirt jumpingu. Będzie jedyna polska kobieta skacząca na rowerze, Natalia Niedźwiedź. Po zmroku po raz pierwszy organizujemy pokazy nocne z pirotechniką, oświetleniem zsynchronizowanymi z muzyką zespołu Queen.

W tym roku wyjątkowo impreza Sound of Gravity zostanie uzupełniona o drugą edycję Air Moves Gathering, która będzie się odbywać w tym samym czasie na usteckiej promenadzie. Będzie to strefa trickingu, czyli jednej z najbardziej widowiskowych i ekstremalnych form ruchu. Łączy ona w sobie elementy ze świata akrobatyki, sportów walki, tańca breakdance i capoeiry. Widzowie zobaczą pojedynki najlepszych zawodników z kraju i Europy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13 rozgrzewką i przygotowaniem zawodników. Od 15 trwać będą międzynarodowe turnieje, które zakończą się przed godziną 20 wieczorną ceremonią ogłoszenia zwycięzców.

Tę imprezę organizujemy wspólnie z słupską Akro Pasją – mówi Włodzimierz Wolski. Są to przedstawiciele akrobatyki sportowej i przede wszystkim przedstawiciele trickingu, czyli na specjalnie przygotowanych matach będą prezentowali skoki, które można wykonać bez użycia przyrządów. Słupskiej Akro Pasji udało się zaprosić czołówkę europejską. Będzie to największy tego typu event w Polsce.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń Sound of Gravity oraz Air Moves Gathering w Ustce wraz z podanymi dokładnymi godzinami rozpoczęcia wszystkich pokazów dostępne są na stronie internetowej www.visit.ustka.pl (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.