K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncerty i seans

0

W najbliższą niedzielę, 31 lipca o godzinie 14, na bulwarach nad Słupią przy Baszcie Czarownic odbędzie się koncert gdańskiego duetu smyczkowego Duo del Gesú. W programie zalazły się przeboje muzyki klasycznej oraz dedykacje kompozytorów Pomorza. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Duet smyczkowy Duo del Gesú został założony w Gdańsku w 2010 r. przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa. Zespół koncertuje na całym świecie, jest zapraszany na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich czy zasiadania w jury konkursów muzycznych. Artyści są laureatami licznych międzynarodowych konkursów, stypendiów oraz nagród, a swoje umiejętności doskonalili m.in. w Paryżu, Wiedniu, Gdańsku i Göteborgu. Słupsk będzie kolejnym miastem na trasie ich tournée.

Zapraszam serdecznie na koncert na bulwary nad Słupią przy Baszcie Czarownic 31 lipca o godzinie 14 – mówi Aleksandra Karnicka z Słupskiego Ośrodka Kultury. – Panowie zaprezentują przeboje muzyki klasycznej i dedykacje kompozytorów z Pomorza. Będzie można usłyszeć między innymi Beethovena, Brahmsa i Schuberta, ale także pomorskich kompozytorów Tadeusza Diksa i Kamila Cieślika. Wstęp na imprezę jest bezpłatny i dofinansowany przez województwo pomorskie.
Koncert odbędzie się w ramach projektu „12 koncertów gdańskiego zespołu Duo del Gesú z utworami trójmiejskich kompozytorów w województwie pomorskim”. Wydarzenie zostało zorganizowany przez Słupski Ośrodek Kultury oraz Fundację ARS SINE QUA NON.

Również w niedzielę o godzinie 12 w parku im. Jerzego Waldorffa odbędzie się kolejny koncert z cyklu Garden Party u Karola. Tym razem przy pomniku Karola Szymanowskiego zagrają dwa słupskie zespoły – No co puka oraz Old Boy Boogie. Natomiast jeszcze dziś (piątek, 29 lipca) o godzinie 22 przy Białym Spichlerzu na bulwarach nad Słupią będzie miał miejsce kolejny pokaz w ramach Letniego Kina Na Leżakach. Widzowie będą mogli obejrzeć amerykańską komedię romantyczną z 2018 roku pt. „Status update”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.