K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerowe akrobacje

0

W sobotę, 30 lipca, w Ustce odbyły się zapierające dech w piersiach pokazy akrobacji Sound of Gravity oraz Air Moves Gathering. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy w swoich dyscyplinach, a obie imprezy przyciągnęły tłumy wypoczywających nad morzem.

Przez całą sobotę, 30 lipca, w Ustce odbywały się pokazy akrobacji na rowerach Sound of Gravity. W tym roku emocje były podwójne, bo impreza została uzupełniona pokazami akrobacji i trickingu Air Moves Gathering. Pierwsza z imprez jednocześnie odbywała się w 4 różnych strefach. Odpoczywający nad morzem mogli oglądać na promenadzie zorganizowane po raz pierwszy popisy w strefie hulajnogi. Wystąpili mistrz Polski Bartek Oskroba i Dawid Sladeczek, którzy zachęcali najmłodszych uczestników do jazdy na hulajnodze. Prezentowali też różne triki, podpisywali autografy na kaskach.

Na terenie portu była strefa MTB Stunt, prowadzona przez Kamila Kobędzowskiego, finalistę programu Mam Talent. Wzięło w niej udział 20 najlepszych zawodników w Polsce, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach. Były nimi jazda na przednim kole, jazda na tylnym kole i pokaz najlepszych trików.

Trzecia strefa FlatLand BMX była na plaży, a wystąpiło w niej 24 zawodników z 3 państw: Polski, Czech oraz Niemiec. Zaprezentowali oni taniec na BMX-ach oraz inne umiejętności, które wymagają wielu miesięcy ćwiczeń.

Czwartą i najbardziej widowiskową strefą była strefa dirt-jumpingu, którą również można było podziwiać na plaży. Tam też ustawiono skocznię. Emocje sięgały zenitu, gdy zawodnicy prezentowali swoje trudne akrobacje. Najbardziej widowiskowy był nocny night show, czyli występy akrobatów w świetle jupiterów, z pirotechniką, pokazem ognia i innymi efektami specjalnymi. Zwieńczeniem całodniowego wydarzenia był nocny koncert DJ-a Angelo, który zakończył się przed północą.

Druga z imprez miała miejsce na głównej promenadzie. Na specjalnie ustawionej czerwonej macie najlepsi akrobaci sportowi mogli popisywać się swoimi umiejętnościami. Pokazy rozpoczęły się od rozgrzewki i przygotowania zawodników. Była to strefa trickingu, czyli jednej z najbardziej widowiskowych i ekstremalnych form ruchu. Łączy ona elementy akrobatyki, sportów walki, tańca breakdance i capoeiry. Wydarzenie podzielono na dwie części, a łącznie wzięło w nim udział 72 zawodników. Na początku można było oglądać pokazy indywidualne, w których wzięło udział 6 najlepszych trickerów z różnych państw Europy, w tym z Polski. W drugiej części odbyła się widowiskowa bitwa czyli team battle, w której uczestniczyło sześć zespołów trzyosobowych. W tym międzynarodowym turnieju jednocześnie rywalizowano w systemie trzech na trzech. Mistrzowie tej dyscypliny wykonywali w powietrzu różnego rodzaju skoki, przewroty, śruby, piruety, fikołki, gwiazdy czy salta w przód i wstecz. Były też wyskoki w górę z dużą prędkością i inne czysto kaskaderskie ewolucje. Kolejne pokazy były przeplatane występami artystycznymi zespołów tanecznych. Podczas wieczornej ceremonii ogłoszono zwycięzców pokazów oraz rozdano medale i statuetki.

Wydarzenie, które zorganizował Urząd Miasta Ustka wspólnie z słupską Akro Pasją zachwyciło tłumnie zgromadzoną dookoła sceny publiczność. Łącznie w obu imprezach wzięło udział ponad 130 zawodników. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.