K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Disco polo w Kwakowie

0

Już w najbliższy piątek, 5 sierpnia o godzinie 18:30, w Kwakowie odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczne – Disco Hit Festiwal Kobylnica 2022. Impreza zostanie zorganizowana z okazji 30-lecia muzyki disco polo w Polsce. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Weekend, Boys, Piękni i Młodzi, Shazza i Sławomir. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a festiwal pokażą na żywo Telewizja Polsat oraz Disco Polo Music i Polo TV.

Wydarzenie muzyczne – Disco Hit Festiwal Kobylnica 2022 – odbędzie się już w ten piątek, 5 sierpnia w Kwakowie. Głównym punktem wydarzenia będzie świętowanie jubileuszu 30-lecia muzyki disco polo w Polsce. Na gigantycznej scenie, której montaż trwa od tygodnia zaprezentują się największe gwiazdy tego nurtu muzycznego w Polsce. Wystąpią m.in. Weekend, Boys, Piękni i Młodzi, Aftert Party, Daj To Głośniej, Shazza i Sławomir. Oprócz nich wystąpią też dobrze zapowiadający się debiutanci. Widowisko będzie utrzymane w stylu lat 90., a publiczność usłyszy największe hity tamtych lat.

Pojawia się artyści discopolowi z lat dziewięćdziesiątych, dwutysięcznych i obecnych – zapowiada Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Będą to artyści znani z telewizji i licznych koncertów nawet w wiejskich dyskotekach. Spodziewamy się nawet 40 artystów różnej generacji. Koncert będzie trwał od godz. 18.30. Rozpoczyna się od prezentacji młodych artystów, a o godz. 20 wejdziemy już w sferę festiwalową, która potrwa do godz. 24. Potem będzie jeszcze kilka występów poza festiwalem.

Będzie to już ósma edycja tego festiwalu w gminie Kobylnica. Poprzednie odbyło się w 2017 roku. Organizatorzy szacują, że na terenie zielonym w Kwakowie, na którym odbędzie się koncert, może się pojawić nawet 20 tys. ludzi. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Telewizję Polsat oraz Disco Polo Music i Polo TV. Przybyli na koncert muszą się spodziewać utrudnień w ruchu zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe z parkingu w Kwakowie. Publiczność będzie wpuszczana na teren koncertu od godziny 17:30, a parkingi będą czynne od 15:30.

– Zapraszamy do Kwakowa 5 sierpnia i zachęcam, żeby przyjechać wcześniej – mówi Leszek Kuliński. – Jak pamiętamy z poprzednich wydań, zawsze były korki i trudno było dojechać, jeżeli wyjeżdżało się ze Słupska czy innych miejscowości na pół godziny przed festiwalem. Staramy się rozwiązać komunikacyjnie te relacje, ale zachęcamy również do korzystania z transportu publicznego. Będzie możliwość pozostawienia samochodu na parkingach w Słupsku czy Kobylnicy i dotarcia do Kwakowa środkiem transportu publicznego.

Specjalne autobusy Nord Expres będą odjeżdżać w stronę Kwakowa co godzinę od 17 do 23 spod dworca PKP w Słupsku. Bilety za podróż tam i z powrotem możliwe będą do nabycia u kierowcy w cenie 25 zł. Ostatni kurs z Kwakowa do Słupska będzie miał miejsce o godzinie 1:30 w nocy. Opłata za pozostawienie samochodu na wyznaczonym parkingu w Kwakowie wynosić będzie 20 zł. Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Disco Hit Festiwal Kobylnica 2022 dostępne są na facebookowym profilu gminy Kobylnica oraz na stronie Urzędu Gminy Kobylnica (kobylnica.pl/aktualnosci). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.