K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Do Ciecholubia

0

Zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1147G, prowadzącej do Ciecholubia. Prace w całości kosztowały ponad 8,5 milionaotych. Wykonano między innymi przebudowę jezdni, skrzyżowań i poboczy.

Na początku sierpnia zakończono gruntowną przebudowę drogi powiatowej nr 1147G. Zakres robót o wartości ponad 8,5 miliona złotych objął przebudowę trasy, skrzyżowań i poboczy oraz budowę nawierzchni i zjazdów. Po zakończeniu tej inwestycji powiat słupski planuje kolejne prace nad poprawą jakości dróg w tej części regionu.

– To była inwestycja przebudowy drogi na odcinku ponad 5-kilometrowym od skrzyżowania z drogą wojewódzką 208 na wysokości miejscowości Osowo do Ciecholubia – mówi starosta powiatu słupskiego Paweł Lisowski. – Droga niezwykle ważna, bo to droga klasy zbiorczej, prowadzi ruch z Miastka w kierunku Sławna, więc szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym jest tam bardzo wzmożony ruch, również turystów. Była to jedna z najgorszych dróg powiatowych, dlatego ten skok jakościowy jest tam w tej chwili bardzo widoczny. Ale i cieszy też to, że na kontynuację tej drogi będzie nowa nawierzchnia w kierunku Miastka, od Ciecholubia do Darnowa. Tu pozyskaliśmy pieniądze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, programu rządowego, więc rzeczywiście mieszkańcy, turyści odwiedzający czy przejeżdżający przez tamtą część naszego powiatu odczują znaczną poprawę. W tym roku, myślę, wykonamy wszystkie te czynności związane z dokumentacją i uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz z wyłonieniem firmy, która będzie realizowała ten dalszy odcinek, a więc realny termin rozpoczęcia prac to wiosna przyszłego roku.

Droga prowadząca do Ciecholubia sfinansowana została przy współpracy powiatu słupskiego, gminy Kępice, nadleśnictwa Warcino oraz dzięki wsparciu finansowemu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.