K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gminny turniej piłkarski

0

W Bruskowie Wielkim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Słupsk. Udział w nim wzięli najmłodsi piłkarze rocznika 2013 oraz drużyny w kategorii senior z gminy Słupsk.

W miniony weekend na obiektach sportowych w Bruskowie Wielkim odbył się wakacyjny piłkarski turniej, którego stawką był puchar wójta gminy Słupsk. W samo południe, jako pierwsi, rywalizację rozpoczęli piłkarze z rocznika 2013 i młodsi, wśród nich były zespoły: UKS GAP Bruskowo Wielkie, TKKF Stal Jezierzyce, KS Włynkówko i KS Bruskowo Wielkie. W godzinach popołudniowych rywalizację rozpoczęły drużyny kategorii senior i były to TKKF Stal Jezierzyce, KS Dąb Kusowo, KS Szansa Siemianice i Oldboje KS Bruskowo Wielkie. Zabrakło drużyny KS Włynkówko, która w tym czasie rozgrywała mecz ligowy w słupskiej klasie okręgowej.

Taką tradycją jest, że turniej o puchar wójta gminy Słupsk rozgrywany jest już od ponad 22 lat – informuje Andrzej Staszewski, prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie. – Jest on organizowany tylko dla drużyn gminnych. Co roku występują drużyny juniorów i seniorów, w zależności od kategorii wiekowej, którą posiada dany klub.

Wszystkie mecze, zarówno dzieci jak i seniorów, rozgrywano systemem „każdy z każdym” w składach 6 zawodników – w tym bramkarz. Najmłodsi grali 2×10 minut, natomiast seniorzy 2×15 minut. W turnieju najmłodszych piłkarzy trenerzy wraz z organizatorem ustalili, że nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja. Mimo wszystko mecze były zacięte, a strzelone gole były ozdobą każdego meczu. Młodzi piłkarze swoje braki piłkarskie nadrabiali wielkim sercem do walki o piłkę. Każda z drużyn tego turnieju była zwycięzcą. Paweł Chalecki i Hania Michalik z UKS GAP Bruskowo Wielkie nie zamieniliby tej dyscypliny na żadną inną. Paweł chce zostać w przyszłości piłkarzem, a jego idolem jest Lewandowski, natomiast Hania swój wzór piłkarza widzi w Ronaldo.

Mecze seniorów rozgrywano podobnie jak dzieci na boisku Orlik. Po pierwszych spotkaniach trudno było wskazać zwycięzcę, ponieważ dwa mecze zakończyły się bezbramkowo. Najpierw Oldboje KS Bruskowo Wielkie zremisowali 0:0 z KS Szansą Siemianice. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz Stali Jezierzyce z Dębem Kusowo. W kolejnych spotkaniach swoje umiejętności piłkarskie pokazali piłkarze z Bruskowa, którzy pokonali Jezierzyce 5:1, a Kusowo 7:0. Tym samym zostali zwycięzcą turnieju. Królem strzelców z 5 bramkami został Krzysztof Kozłowski, a najlepszym bramkarzem Dariusz Dorawa – obaj z drużyny Oldboje KS Bruskowo Wielkie. W sześciu meczach strzelono ponad 20 bramek. Miejsce drugie zajęła drużyna TKKF Stal Jezierzyce, trzecie KS Dąb Kusowo, a czwarte KS Szansa Siemianice. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.