K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Premiery w Rejsie

0

Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, w kinie Rejs w Słupsku odbędą się dwie filmowe premiery. Widzowie będą mogli obejrzeć francuski dramat historyczny „Stracone złudzenia” oraz amerykańską komedię familijną „Lena i Śnieżek”. Obie produkcje będą grane do 18 sierpnia.

W połowie sierpnia kino Rejs przygotowało dla swoich widzów, chcących odpocząć przed srebrnym ekranem, kilka interesujących propozycji filmowych. Wśród nich znalazła się brawurowa, pełna humoru i werwy adaptacja arcydzieła Honoré de Balzaca pt. „Stracone złudzenia”. Jest to historia kariery i upadku młodego poety z prowincji, który marzył o pisarskiej karierze w Paryżu, a został dziennikarzem i będzie musiał wybrać pomiędzy pisaniem sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw a zachowaniem wierności kiepsko sprzedającej się sztuce. Premiera odbędzie się w najbliższy piątek, 12 sierpnia, o godzinie 20:15.

Jest to najważniejszy film francuski tego roku, nagrodzony siedmioma Cezarami – informuje Joanna Gajdo z kina Rejs. – Wprawdzie ubrany jest ten film w XIX-wieczny kostium, ale mówi on o bardzo współczesnych sprawach. O takich jak fake newsy czy korupcja.
Rejs nie zapomniał też o młodszych widzach. Dla nich w piątek o godzinie 16 przygotowano amerykańską komedię familijną z 2021 roku pt. „Lena i Śnieżek”. To pełna wzruszeń i humoru opowieść o niezwykłej parze przyjaciół.

To historia nastoletniej dziewczyny, która w tajemnicy przed bliskimi opiekuje się przypadkowo znalezionym białym lwiątkiem – opowiada Joanna Gajdo. – Wkrótce okaże się jednak, że to lwiątko zostało zgubione przez nieporadnych złodziei, którzy obiecali je dostarczyć bogatemu kolekcjonerowi. Teraz będą starali się zwierzaka odzyskać.
Od kilku dni w Rejsie można też oglądać polski hit tego lata, czyli komedię obyczajową „Każdy wie lepiej” z Joanną Kulig w roli głównej. W obsadzie znaleźli się też Grażyna Szapołowska i Andrzej Seweryn. Film opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych, w tym dociekliwych teściów i byłych małżonków.

– To historia takiej patchworkowej rodziny, którą starają się starają się stworzyć Ania i Grzesiek – mówi Joanna Gajdo. – On ma dzieci z pierwszego małżeństwa, ona ma córkę z byłym mężem i będą się starali stworzyć nową rodzinę. To nie będzie łatwe dlatego, że wkrótce do ich związku zaczną wtrącać się rodzice, a zarazem przyszli teściowie, byli teściowie, czyli dziadkowie ich dzieci, ale także ich eksmałżonkowie. Czy uda się przetrwać ten rodzinny najazd? To się okaże.

Wszystkie trzy produkcje będą grane do czwartku, 18 sierpnia włącznie. W okresie wakacji kasa kina czynna jest od środy do piątku w godzinach 14 do 18 oraz 30 minut przed każdym seansem. Szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru w kinie Rejs dostępne są pod numerem telefonu 507 846 243 oraz na stronie internetowej Słupskiego Ośrodka Kultury (www.sok.slupsk.pl). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.