K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Własne M przy Długiej

0

W dobrym tempie posuwa się budowa 57 lokali mieszkalnych przy ulicy Długiej w Słupsku. Wszystkie budynki przystosowane będą dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażone zostaną również w instalację solarną wspomagającą instalację ciepłej wody. Zakończenie budowy mieszkań komunalnych planowane jest na 2023 rok.

Na koniec listopada 2023 roku planowane jest oddanie 57 lokali mieszkalnych w trzech budynkach u zbiegu ulic Długiej i Płowieckiej w Słupsku. Dwa budynki na ten moment są już w stanie surowym zamkniętym – tzn. zakończono prace murarskie, wykonano dach oraz wstawione zostały okna i drzwi balkonowe. Mieszkania mają zostać przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wyposażone zostaną również w instalację solarną wspomagającą instalację ciepłej wody. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenów wokół budynków poprzez stworzenie między innymi miejsc parkingowych oraz placu zabaw dla dzieci.

– Na tym trzecim budynku, na rogu ulic Długiej i Płowieckiej zakończyły się zasadnicze roboty murarskie. W tej chwili budynek czeka jeszcze na wylanie ostatniego stropu i wykonanie dachu, tak więc generalnie bryły tych budynków są już widoczne, widać, jak zmienią one przestrzeń tej ulicy. W pierwszym budynku rozpoczęły się już prace związane z wyposażaniem budynku, są wykonywane instalacje elektryczne pomieszczeń, są też szyby windowe we wszystkich trzech budynkach, bo wszystkie one będą w stu procentach dostępne dla osób niepełnosprawnych i na każdą kondygnację będzie można wjechać windą – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Jesteśmy już więc na etapie wykonywania elewacji i rozpoczęte jest wykonywanie sieci technicznych wewnątrz budynków.

Jak informuje zastępca dyrektora ZIM, prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, a budynki „pod klucz” przekazane zostaną pod koniec przyszłego roku. Inwestycja kosztować będzie około 20 milionów złotych, z czego ponad 80 procent kosztów zostało dofinansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.