K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Fascynacje destynacje

0

W Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego można obejrzeć wystawę prac malarskich Elżbiety Wiśniewskiej zatytułowaną „Fascynacje destynacje”. Ekspozycja składa się z około 30 obrazów, które są dostępne dla zwiedzających do końca sierpnia.

Wernisaż wystawy prac malarskich Elżbiety Wiśniewskiej „Fascynacje destynacje” odbył się 5 sierpnia w Galerii OT Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego w Słupsku. Ekspozycja składa się z ponad 30 obrazów, które nie są ukierunkowane tematycznie i stanowią zbiór różnych form, zatrzymujących i określających emocje autorki. Zaprezentowane prace zostały wykonane w czasie niedawnej pandemii. Malarka szczególnie upodobała sobie temat kobiecy, które uwielbia malować i dlatego ten motyw występuje na większości obrazów. Widać też fascynację światłem, które autorka z powodzeniem próbuje przenieść na płótno. Cechą charakterystyczną wielu prac jest użycie past strukturalnych. Elżbieta Wiśniewska opracowała własną autorską technikę na uzyskanie struktury, dzięki czemu można zaobserwować ciekawy dla oka efekt wypukłości. Uwagę przykuwa m.in. obraz zatytułowany „Przeciwwskazania” z wkomponowanym fragmentem z hiszpańskiej gazety, który także posiada naniesioną fakturę. Kierunkiem sztuki, który jest jej najbliższy jest surrealizm.

Elżbieta Wiśniewska jest artystką pochodzącą z Bydgoszczy – informuje Klaudia Gołębiewska, instruktorka Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku. – Urodziła się na Mazurach i stamtąd pochodzi, a potem los ją przeniósł do Bydgoszczy. Jest to malarka i poetka, co można zobaczyć na wystawie. Niesamowitej, bo pełnej kolorów, symboliki i różnych form. Każda osoba, która wejdzie na tę wystawę ma wrażenie, że tego wszystkiego nie malowała jedna osoba.

Autorka porusza się głównie w technice akrylowej. Jej hobby są także pastele olejne, którymi wykonała 7 prac na papierze. Wystawę uzupełniają oprawione w ramki wiersze malarki, których treść współgra z przekazem widocznym na płótnie. Jak podkreśla artystka, tytułową destynacją, czyli celem, jest znalezienie siebie i wypracowanie swojego własnego stylu w malarstwie. Fascynacje są natomiast kolejnymi etapami, które wprawiły w zachwyt malarkę i które do tego celu prowadzą.

Elżbieta jest artystką wszechstronną, ale też jest artystką dosyć świeżą – podkreśla Klaudia Gołębiewska. – Jest to artystka profesjonalna, a jednak amatorka. Wielu to może zaskoczyć, ponieważ obrazy, które maluje, pokazuje powstały w ostatnich czterech latach. Te na naszej wystawie powstały w ostatnich dwóch latach. Artystka malowała od wielu lat. Wcześniej to były krajobrazy, to były kwiaty, jednak dopiero w 2018 roku doszła do takiego momentu, kiedy stwierdziła, że w końcu może pokazać coś ludziom. Przekazuje to magią kolorów, których jest pełno na tej wystawie. Ona nas zachwyca i wciąga w świat symboliki, którą tam możemy zobaczyć.

Osoby zainteresowanie nabyciem prac malarskich Elżbiety Wiśniewskiej mogą to uczynić, kontaktując się z autorką przez facebookowy profil Galeria Niebieski Kot lub poprzez Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku. Wystawa „Fascynacje destynacje” będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.