K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Warsztaty z sitodruku

0

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na bezpłatne warsztaty w pracowni sitodruku. W ramach zajęć uczestnicy stworzą grafiki, które nadrukowane zostaną na bawełniany materiał. Najbliższe spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Już w przyszłym tygodniu w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku odbędą się bezpłatne warsztaty w pracowni sitodruku. Sitodruk jest potoczną nazwą druku sitowego lub serigrafii. W tej technice formą drukową jest szablon, który nakłada się na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Podczas tych warsztatów do tworzenia dzieł wykorzystane zostaną nietypowe szablony.

– Będziemy korzystać z zebranych latem dzikich kwiatów, które wcześniej ususzyliśmy i zamiast wcześniej wspomnianego szablonu będziemy te kwiaty używać do potencjalnej grafiki, będziemy je naświetlać, a potem tworzyć nadruki na koszulki. Ale właściwie to bardzo szeroki wachlarz, zależy od uczestników, co przyniosą, na co mają ochotę – mówi prowadząca warsztaty Sylwia Starkowska. – Niektórzy będą chcieli stworzyć grafikę, np. ciekawy plakat do domu, a niektórzy np. torbę czy bardzo nietypową koszulkę. Dwudniowe warsztaty będą się odbywać od 17 do 18 sierpnia, są one darmowe i serdecznie na nie zapraszamy. Dlaczego dwa dni? Ponieważ ten proces jest dość czasochłonny. Trzeba będzie i zmywać farby z sita, potem naświetlać i wybrać wzór, więc dajemy sobie czas, stąd te dwa dni. Warsztaty będą odbywać się po południu, od godziny 16 do 19.

Na zajęcia należy przynieść materiał do nadruku. Mogą to być koszulka, torba bawełniana lub kawałek bawełnianej tkaniny. Mogą to być rzeczy używane, którym chce się nadać drugie życie. Udział w zajęciach jest nieodpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Warsztaty te są preludium do cyklicznych zajęć, które ruszą już we wrześniu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.