K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wojsko zaprasza

0

W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 11, na placu apelowym 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbędą się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Poprzedzi je msza święta w kaplicy wojskowej. Po części oficjalnej wojsko zaprasza na Dzień Otwartych Koszar.

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 15 sierpnia 1920 roku odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11 na terenie 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża przy ul. Bohaterów Westerplatte w Słupsku. Wcześniej, o godzinie 10 odbędzie się msza święta w kaplicy garnizonowej. Na placu apelowym będzie odczytany apel pamięci i zostanie oddana salwa honorowa. Przewidziano także wręczenie medali, odznaczeń resortowych oraz mianowania na stopnie wojskowe. Po oficjalnych uroczystościach wojsko zaprosi wszystkich przybyłych na Dzień Otwartych Koszar, podczas którego będzie można m.in. podziwiać wystawiony sprzęt wojskowy, będący na wyposażeniu jednostki.

Tym razem wystawiamy sprzęt naszej jednostki – podkreśla kpt. Grzegorz Kruk, oficer prasowy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Nie będzie sprzętu z innych jednostek współpracujących, za wyjątkiem jednostek, które są w tym kompleksie koszarowym, czyli 73. Batalion Piechoty Lekkiej i Batalion Ochrony Bazy. Oczywiście przy sprzęcie będą instruktorzy, od których można się dowiedzieć, do czego ten sprzęt służy i jak się go eksploatuje. Oprócz tego będzie stanowisko Wojskowego Centrum Rekrutacji ze Słupska, gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat tego, jak wstąpić do wojska, na czym polega służba, jakie dokumenty są wymagane na jakie kwalifikacje.

Na uczestników będzie także czekało stanowisko Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Grzmot”, działającej w Klubie Wojskowym Brygady. Na teren jednostki będzie mógł wejść każdy zainteresowany, a polowe biuro przepustek będzie zlokalizowane przy bramie nr 2. Dzień Otwartych Koszar potrwa do godziny 14. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.