K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dożynki Rybne w Ustce

0

Od 13 do 15 sierpnia w Ustce trwać będą tegoroczne Dożynki Rybne połączone ze świętem miasta oraz Świętem Wojska Polskiego. W programie trzydniowego wydarzenia znalazł się m.in. jarmark dożynkowy, stoiska z daniami rybnymi i koncerty szantowe. Wystąpią także zespoły Golden Life oraz LemOn.

Dożynki Rybne – Święto Ustki odbędą się już w ten weekend, w dniach od 13 do 15 sierpnia. W trakcie trzydniowego święta na usteckiej plaży i w porcie nie zabraknie licznych atrakcji dla odpoczywających nad morzem. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:30 widowiskiem parateatralnym, w którym widzowie będą mogli zobaczyć odtworzenie tradycyjnego powrotu z rybackiego połowu z początku XX wieku. Odbędą się też inne atrakcje.

W ramach tego wydarzenia przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, między innymi warsztaty garncarskie, wikliniarskie, plastyczne, a także grę miejską – wylicza Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka. – Gra miejska odbędzie się o godzinie 15 i należy zapisać się na nią w Domu Kultury. Wieczorem i po południu zapraszamy na plażę niedaleko falochronu. Na scenie odbędą się koncerty szantowe. Zaplanowaliśmy trzy koncerty. W dwóch wystąpią lokalne zespoły, to Handszpaki i Kubryk, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Banana Boat.
W niedzielę, 14 sierpnia, o godzinie 10 na plaży przy falochronie przedstawiony zostanie tradycyjny połów rybacki niewodem, czyli dawną siecią rybacką. Z kolei o godzinie 12 wyruszy „Fiszparada” prowadzona przez Ustecką Orkiestrę Dętą. Zaplanowano też jarmark dożynkowy, na którym będzie można znaleźć produkty
lokalnych przetwórców ryb oraz rękodzielników, w tym m.in. wyroby z bursztynu. Nie zabraknie również muzyki.

Fishparada będzie prowadzona przez steampunkowe konstrukcje w kształcie ryb Teatru Gry i Ludzie – mówi Włodzimierz Wolski. – Oczywiście nie zabraknie usteckiej orkiestry dętej, seniorek z naszego uniwersytetu trzeciego wieku, które w strojach historycznych wspólnie przejdą pod scenę i o 12.30 na promenadzie przy scenie odbędzie się wręczenie nagrody Harengus Rex oraz uroczyste otwarcie przez burmistrza Dożynek Rybnych, czyli Święta Ustki. Wieczorem z kolei o godzinie 19.30 zapraszamy na koncert legendarnej grupy Golden Life, a chwilę później wielka gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej, zespół LemOn o godzinie 21 na plaży.
Natomiast w poniedziałek, 15 sierpnia, odbędą się o
ficjalne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i Święta Ustki. O godzinie 11 odprawiona zostanie Msza Święta z ORP „Wigry” i wystawiona zostanie warta honorowa przy pomniku „Ludziom Morza”. O godzinie 12 przed kapitanatem portu rozpocznie się oficjalna ceremonia, z apelem pamięci i salwą honorową. Szczegółowy program „Dożynek Rybnych” dostępny jest na stronie internetowej miasta Ustka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.