K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kontrole prędkości

0

Słupscy funkcjonariusze biorą dzisiaj udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość”. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz wyłapywanie kierowców nieprzestrzegających ograniczeń prędkości.

Dzisiaj na drogach całej Polski prowadzone są policyjne działania pn. „Prędkość”. Wzmożone kontrole można zaobserwować również w Słupsku i okolicach, gdzie funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości i czy są trzeźwi.

– Dzisiaj funkcjonariusze słupskiej drogówki biorą udział w ogólnopolskich działaniach pt. „Prędkość”. Ich celem jest uświadamianie kierowcom zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie prędkości – mówi mł. asp. Michał Sobiesiak z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. – Oprócz egzekwowania ograniczeń prędkości od kierujących funkcjonariusze zwracają szczególną szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz na obowiązek korzystania przez podróżujących z pasów bezpieczeństwa. Oprócz dni takich jak dzisiaj funkcjonariusze stale obecni są na drogach powiatu słupskiego. W miniony wtorek funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali sześć praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Musimy pamiętać o tym, ze bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa.

Policjanci sprawdzali również, czy kierowcy i pasażerowie w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Słupscy funkcjonariusze przestrzegają i informują że prędkość bezpośrednio przekłada się na skutki zdarzeń drogowych. Ma ona szczególne znaczenie podczas wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.