K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prawie 200 mandatów

0

Podczas długiego weekendu słupska policja przeprowadziła blisko 400 kontroli uczestników ruchu drogowego. 180 interwencji zakończyła się dla kierowców mandatem. Trzech kierujących za przekroczenie prędkości straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze zostali również zmuszeni do pościgu za 25-letnim kierowcą.

Miniony długi weekend był bardzo pracowity dla funkcjonariuszy słupskiej drogówki. Policjanci przeprowadzili w tym czasie blisko 400 interwencji, z czego około 180 z nich zakończyło się dla kierowców nałożeniem na nich mandatów. Trzech kierujących za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeden z kierowców zmusił policjantów do pościgu.

– W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze podjęli kontrolę wobec kierującego volkswagenem. Kierowca zignorował sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. W odpowiedzi funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Początkowo odbywał się on samochodami, później był to pościg pieszy – informuje mł. asp. Michał Sobiesiak z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. – W wyniku podjętych działań mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, kierował on pod wpływem alkoholu i posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności. Apelujemy o rozwagę na drodze. Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Dbajmy o siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przy każdej tego typu akcji apelują, by wsiadając za kierownicę przestrzegać obowiązujących przepisów. Warto przypomnieć, że po wprowadzonych zmianach w taryfikatorze mandatów nie przestrzegając ograniczeń prędkości, możemy się narazić nawet na kilka tysięcy złotych kary. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.