K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień otwarty w Szkole Kultury

0

W najbliższą sobotę, 20 sierpnia, od godziny 12 zaplanowano dzień otwarty w Szkole Kultury Słupskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Banacha. Wydarzenie ma związek z 757. rocznicą nadania praw miejskich miastu Słupsk. W programie zaplanowano m.in. wystawy malarstwa, występy muzyczne oraz warsztaty w pracowniach.

Dzień otwarty Szkoły Kultury Słupskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Stefana Banacha odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia. Pracownicy ośrodka przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów. Wydarzenie ma związek z 757. rocznicą nadania praw miejskich miastu Słupsk przez księcia gdańskiego Świętopełka II. Na przybyłych gości czekać będą instruktorzy, którzy przedstawią ofertę zajęć na rok szkolny 2022/2023, opowiedzą o najbliższych wydarzeniach oraz oprowadzą po licznych pracowniach Szkoły Kultury. Będzie można zwiedzić oraz wziąć udział w zajęciach w pracowni muzycznej, fotograficznej, graficznej, tanecznej, sitodruku, batiku im. Marii Hasiec czy Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.

– Słupski Ośrodek Kultury czuje się integralną częścią miasta – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury. – Czujemy się odpowiedzialni za kształtowanie uczestnictwa w kulturze wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród dorosłych możemy oczywiście mówić też o tych z kategorii senioralnych, ale seniorzy są z nami związani od tak dawna, że już ich nie kategoryzujemy, bo jesteśmy naprawdę otwarci dla wszystkich. Ten dzień, to również dowód na to, że pracownie, które funkcjonują w tym budynku od dwóch lat dopiero już się zadomowiły.

Na trzech piętrach Szkoły Kultury będzie można zwiedzać specjalnie przygotowane na tę okazję wystawy, m.in. prac fotograficznych. Miłośnicy fotografowania zobaczą jak wygląda profesjonalne atelier i dowiedzą się o podstawowych zasadach wykonywania zdjęć.  Zainteresowani tworzeniem grafiki nauczą się nanosić rozmaite wzory na papier lub materiał. Instruktorzy podpowiedzą też jakich używać farb i narzędzi. Swoje umiejętności zaprezentują również wokaliści ze Studia Piosenki.

– Szkoła Kultury to jest jeden z czterech budynków Słupskiego Ośrodka Kultury – informuje Jolanta Krawczykiewicz. – Na ten dzień przygotowaliśmy folder, w którym będzie każda oferta każdego budynku, każdej pracowni, a jest tego multum i jest w czym wybierać. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla 2-latków jak i 92-latków, więc, jak myślę, dla każdego coś się znajdzie.

Do swojego atelier zaprosi również Ireneusz „Tankpetrol” Jasutowicz, wybitny artysta, którego streetartowe prace, w tym murale, podziwiać można na budynkach w wielu miastach świata. Artysta opowie o swoich dokonaniach i podzieli się informacjami o czasochłonnej technice szablonowej, którą stosuje w swoich pracach. Jak przystało na 757. urodziny Słupska, podczas dnia otwartego nie mogło zabraknąć dedykowanej miastu wystawy prac malarskich. Przygotowali je członkowie Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku. Zostały wykonane w różnych technikach i przedstawiają dobrze znane słupszczanom miejsca i zabytki. To jednak nie wszystko.

Również będzie można zobaczyć wystawę jajek Piotra Stecia „Pisankowy Słupsk” – dodaje Klaudia Gołębiewska, instruktorka Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku. – Została ona przeniesiona do nas z ratusza. Wystawa powstała ze wsparciem stypendium prezydenta Słupska. Poza pracami malarskimi można zobaczyć prace Ryszarda Figata. Są to drzeworyty. Można też zobaczyć wystawy batiku, fotografii, sitodruku, które znajdują się na pierwszym piętrze.

Dzień otwarty Szkoły Kultury Słupskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 i potrwa do godziny 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.