K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zablokowana inwestycja

0

Planowana rozbudowa kąpieliska znajdującego się w parku Trendla została zablokowana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Na ten moment nie wiadomo, czy inwestycja zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego 2022 zostanie ostatecznie wykonana.

Na drodze do wykonania inwestycji rozbudowy i poprawy bezpieczeństwa kąpieliska w parku Trendla stanęła znajdująca się w sąsiedztwie strzelnica wojskowa. Słupscy włodarze otrzymali w tej sprawie negatywną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku. Przypomnijmy, że zadanie inwestycyjne pn. „Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w parku im. Józefa Trendla” zgłoszone zostało w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

– Nie jest tajemnicą, że sąsiadami naszymi jest jednostka wojskowa, czyli teren wojskowy, i jest tutaj po prostu konflikt sąsiedzki. Musimy jeszcze raz ponowić decyzję lokalizacji inwestycji celu publicznego i będziemy jeszcze raz procedować ten wniosek – mówi dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agnieszka Klimczak. – Jest to teren, który dotychczas był jakby na dziko wykorzystywany przez mieszkańców jako teren sportu i rekreacji, natomiast wydając taką decyzję, ten teren stałby się stricte sportowo-rekreacyjnym. I chyba jest tutaj konflikt pomiędzy tego typu zależnością – z jednej strony teren, który służy obronności, z drugiej teren sportu i rekreacji. Ale jest to fakt. Tak jest. Bardzo liczyliśmy na to, że ukończymy to zadanie do listopada. Teren miał być po prostu zagospodarowany, więc to nie jest inwestycja, która mogłaby trwać miesiącami. Ale rzeczywiście dzisiaj jeszcze, w drugiej połowie sierpnia, trudno mi określić, czy będziemy w stanie to zrealizować, czy nie, natomiast na pewno w dalszym ciągu będziemy próbować tę inwestycję procedować i próbować to zadanie zrealizować.

Planowane zmiany przy kąpielisku objąć miały uporządkowanie i utwardzenie ciągów spacerowych oraz budowę miejsc postojowych dla rowerów. Zamontowane miały b także kamery monitoringu oraz oświetlenie i zaplecze techniczne dla ratowników wodnych. Na ten moment nie wiadomo, czy i w jakim stopniu uda się wykonać wszystkie założenia, jednak nawet w tym momencie – przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian – kąpielisko w parku jest oblegane. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.