K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe motocykle

0

Słupska Komenda Miejska Policji zaopatrzyła się w dwa nowoczesne policyjne motocykle. Z jednośladów już rozpoczęli korzystać funkcjonariusze drogówki, patrolując drogi powiatu słupskiego.

Od wczoraj na drogach powiatu słupskiego policjanci z drogówki pełnią służbę korzystając z nowo zakupionych motocykli. Maszyny mają moc 136 KM i rozpędzają się do setki w trzy sekundy. Dzięki przekazaniu dwóch nowych jednośladów słupska drogówka łącznie posiada cztery motocykle, które pozwalają szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.

– Nasza słupska komenda, wydział ruchu drogowego wzbogaciły się o dwa motocykle marki BMW. To pojazdy o pojemności 1250 cm3, potężne motory, waga około 300 kilogramów. Oczywiście posłużą do tego, aby na drogach Słupska i powiatu słupskiego było bezpiecznie, aby można było patrolować ulice, aby można było za pomocą tych motocykli zabezpieczać różnego rodzaju imprezy – mówi podinsp. Marek Komodołowicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku. – Dynamika i mobilność tych motocykli jest taka, że dużo łatwiej przemieszczać się w korkach, czy też podczas np. zabezpieczania jakichś przemarszów, manifestacji etc. W ogóle używanie motocykli w ruchu drogowym w codziennej służbie ma swoje plusy, a my dość intensywnie je wykorzystujemy. Wcześniej mieliśmy cztery motocykle, potem zostały dwa, teraz dwa nowe, co znów razem daje cztery. Na pewno takie doposażenie słupskiej komendy przyniesie pozytywny efekt dla bezpieczeństwa. I muszę zmartwić tych, którzy chcą naruszać przepisy ruchu drogowego, że będziemy starać się jak najbardziej im przeszkadzać, a pomagać tym, którzy stosują się do przepisów.

Policyjna wersja tego motocykla jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Jednoślad wyposażony jest również w gaśnicę oraz megafony z funkcją syreny lub głośników. Słupscy policjanci podkreślają, że funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach pogodowych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.