K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukcesy Natalii

0

Jedną z najlepszy tegorocznych absolwentek I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku była Natalia Sędzicka. Oprócz świetnych wyników w nauce Natalia jest także utalentowaną piosenkarką. Na swoim koncie ma wiele sukcesów muzycznych, w tym m.in. zajęcie I miejsca w XI Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej w Damnicy.

Natalia Sędzicka pochodzi z Dębnicy Kaszubskiej. Jest tegoroczną maturzystką i absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Oprócz poszerzania swojej wiedzy i świetnych wyników w nauce, jej pasją jest też śpiewanie. Natalia posiada naturalny talent i piękny głos. Jest samoukiem. Nigdy nie kształciła się w szkole muzycznej. Brała natomiast udział w próbach i koncertach chóru Kantele z I LO. Była też wokalistką założonego przez siebie zespołu muzycznego, z którym wydała płytę z utworami z gatunku metalu alternatywnego. Jak podkreśla, tworzenie muzyki i samo śpiewanie pozwala jej na poruszanie niełatwych tematów oraz na wyrażanie swoich emocji.

Chciałam powiedzieć o tym, że od bardzo dawna zmagam się z zaburzeniami odżywiania i dzięki muzyce zrozumiałam też, że jest we mnie coś wyjątkowego – mówi Natalia Sędzicka. – Coś, czym mogę wyrażać swoje wszystkie uczucia. Chciałam tę kwestię poruszyć ze względu na to, że każdy kto zmaga się z jakimkolwiek problemem na podłożu psychicznym nie bał się mówić o takich rzeczach. Uważam, że kiedy umiera psychika, umiera też całe ciało człowieka i nie jest w stanie zrobić nic tak, jakby chciał.
Natalia często swoim talentem uświetnia wieczorki poetyckie znanego poety i nauczyciela języka polskiego, Jerzego Fryckowskiego, którego była najlepszą uczennicą w Szkole Podstawowej w Dębnicy Kaszubskiej. Dzięki niemu otworzyła się na poezję, czego efektem jest chęć pisania własnych tekstów. Śpiewa też teksty innych autorów. Oprócz tego wykonuje znane i popularne covery. Jak przyznaje Natalia, występowanie przed publiczności jest dla niej wielkim szczęściem. Niedawno zajęła też I miejsca w XI Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej w Damnicy, gdzie wykonała utwór Stana Borysa „Jaskółka uwięziona”.

Jednak mimo, że koncentrowała w wielu miejscach swojej przyszłości nie wiąże z muzyką. Traktuje ją jak swoje hobby. Silnie stąpa po ziemi i wybrała już bardzo sprecyzowany kierunek studiów.

– Ja jestem raczej osobą, która raczej bardzo dystansuje się od ludzi i która nie jest jakoś za dobra w kontaktach społecznych – przyznaje Natalia Sędzicka. – Kiedy mogę zaśpiewać przed publicznością, to wiem, że to jest mój czas i mogłabym powiedzieć ludziom, ale może po prostu trochę wstydzę? Chciałabym pójść na studia psychologiczne i skończyć specjalizację kliniczną, aby móc kiedyś pracować w klinice, którą chciałabym założyć. O ile by się dało. Refundowaną klinikę, które zmagają się właśnie z zaburzeniami odżywiania.

Dziś już wiadomo, że plany Natalii ziściły się i dostała się na wymarzone studia. Od 1 października rozpocznie naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna z psychoterapią. Tegorocznej maturzystce życzymy sukcesów i powodzenia w nauce. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.