K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dni kultury ukraińskiej

0

W najbliższy weekend na słupskich bulwarach odbędzie się impreza pod nazwą Festiwal Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej. W ramach wydarzenia zaplanowano między innymi warsztaty teatralne i kulinarne oraz koncerty muzyki ukraińskiej.

Na najbliższy weekend zaplanowano dwudniowy Festiwal Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej. Wydarzenie odbędzie się na słupskich bulwarach w godzinach od 13 do 18. W ramach imprezy na uczestników czekać będzie masa atrakcji, w tym koncert zespołu Atmasfera – Indie Yoga Music Band, który odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 16:30.

– Celem festiwalu jest przybliżenie oraz popularyzacja ukraińskiej kultury, a także integracja lokalnej społeczności z tak liczną w ostatnim czasie w Słupsku społecznością ukraińską. Program festiwalu zakłada realizację zadania poprzez dwudniowy cykl wydarzeń plenerowych, które odbędą się w dniach 27-28 sierpnia br. w Słupsku na bulwarach nad rzeką Słupią – informuje Daria Kurlapska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – W ramach wydarzenia zaplanowano szereg działań skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do młodzieży, osób dorosłych czy seniorów. Festiwal Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej to przede wszystkim liczne koncerty. Będą mogli państwo zobaczyć na naszej scenie zespół znany w całej Polsce, zespół Atmasfera, a także znany już na lokalnej scenie duet Kristiny Kombarowej i Cezarego Chmielowca oraz huculskiego cymbalistę Iwana Sokoliuka. Dodatkowo na naszej scenie będą mogli państwo obejrzeć spektakl teatru tańca pt. „Całe życie w walizce”. Spektakl ten jest inspirowany autentycznymi doświadczeniami uchodźczymi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Festiwal jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Słupska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.