K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nagrodzeni funkcjonariusze

0

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władz miejskich kilku funkcjonariuszy słupskiej policji otrzymało nagrody od prezydent Słupska. Policjanci docenieni zostali za wzorowe pełnienie codziennej służby w naszym mieście i regionie.

Czwórka najbardziej zasłużonych słupskich funkcjonariuszy została dzisiaj nagrodzona na konferencji prasowej władz miejskich.

– Realizują swoje zadania bardzo wzorowo. Są to funkcjonariusze zarówno z komórek prewencyjnych, jak i wydziału ruchu drogowego. Każdy z nich dał się poznać jako osoba, która bez chwili wahania, nawet z narażeniem własnego życia, dba o bezpieczeństwo naszego regionu. Ci funkcjonariusze dokonywali licznych zatrzymań sprawców na gorącym uczynku. Realizowali zadania związane z ujawnianiem środków odurzających i psychotropowych czy też zatrzymywaniem niebezpiecznych przestępców – mówił podczas spotkania z mediami komendant KMP w Słupsku nadkom. Mariusz Mejer.

– Pan Zbigniew Łozyk. Bardzo serdecznie panu dziękuję, ponieważ nie miałam tej możliwości bezpośrednio, nagroda została przekazana przez pana wiceprezydenta Marka Golińskiego podczas uroczystości. A żeby jeszcze lepiej pan się poruszał, tu jest jeszcze album Słupska i coś dobrego do tego, aby nosić ze sobą jakiś trunek niealkoholowy – skierowała się do funkcjonariusza prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Jeden z nagrodzonych policjantów był ofiarą ataku nożownika, o którym to wydarzeniu informowaliśmy pod koniec lutego. Policjant został trzykrotnie zaatakowany w trakcie prowadzenia czynności interwencyjnych w przychodni przy ulicy Tuwima.

– Mateusz Życzyński, ogniwo patrolowo-interwencyjne Komisariatu II w Słupsku. To prawda, w lutym zostałem ugodzony nożem obok przychodni przy ulicy Tuwima. Doszedłem już, można powiedzieć, do pełni zdrowia i powoli będę wracał do codziennej służby.

Czy była chwila zawahania: a może to zbyt niebezpieczna robota? – padło pytanie podczas konferencji.

– Nie. Nie było zawahania. Myślę, że warto dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Słupska – mówi st. post. Mateusz Życzyński.

Jak informują władze miasta oraz komendant Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, każdy z wyróżnionych policjantów jest wzorem do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.