K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Statystyki w Słupsku

0

Dzisiejsze spotkanie władz miejskich z przedstawicielami mediów stanęło pod znakiem statystyk. Podczas konferencji zaprezentowano między innymi dane dotyczące liczby urodzeń w Słupsku, a także sytuacji na rynku inwestycyjnym i liczby wydanych pozwoleń na budowę.

Spoglądanie w statystyki pozwala kierownictwu ratusza na wyciąganie różnych wniosków i adekwatne tworzenie planów na rozwój miasta. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władz miejskich przedstawiono część z nich oraz porównano je z ubiegłym rokiem.

Sprawdzaliśmy kilka statystycznych danych – informuje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Patrzyliśmy ilu noworodków rodzi się się w naszym szpitalu. Do dzisiaj urodziło się w nim 845 maluszków. Nie są to tylko mieszkańcy Słupska, bo w szpitalu rodzą się również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dla porównania w takim samym analogicznym ubiegłorocznym okresie urodziło się o dwa noworodki mniej, a więc jest jakaś tendencja wzrostowa. Druga informacja, która zawsze mnie interesuje, bo ona świadczy o wykorzystaniu potencjału Słupska w budownictwie mieszkaniowym w kontekście pozyskiwania nowych mieszkańców, to ilość wydanych pozwoleń na budownictwo. Pozwoleń zarówno na domy jednorodzinne, jak i na wielorodzinne. Pragnę poinformować, że wydaliśmy do tej pory, do sierpnia 180 pozwoleń, a w całym ubiegłym roku, który był też bardzo dobrym rokiem, tych pozwoleń było 266. Tu jest też taka tendencja trochę wzrostowa, chociaż mam świadomość trudności, jakie są na dzisiejszym rynku. Trudności wynikających z możliwości zakupu mieszkań już wybudowanych, ponieważ są poważne perturbacje na rynku kredytów hipotecznych.

Po analizie przedstawionych statystyk prezydent Słupska wyraziła ostrożną nadzieję na szansę rozwojową miasta. Jak i czy statystyczny wzrost urodzeń i pozwoleń na budowę w Słupsku przełoży się na zmianę polityki samorządu, pokażą przyszłe lata. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.