K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Warsztaty rękodzieł

0

Centrum Kultury Gminy Słupsk zaprasza na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze. Najbliższe dwudniowe zajęcia odbędą się już w ten weekend we Wrześciu, gdzie uczestnicy poznają tajniki zielarskie.

Na warsztaty rękodzieł z różnych dziedzin zaprasza Centrum Kultury Gminy Słupsk. Bezpłatne warsztaty wikliniarskie, garncarskie, zielarskie, serowarskie oraz hafciarskie adresowane są do młodzieży i dorosłych.

Zaczynamy pod koniec wakacji – informuje Wojciech Nowak, specjalista ds. promocji CKiBP Gminy Słupsk. – 17 i 28 sierpnia w Centrum Aktywności Lokalnej we Wrześciu odbędą się warsztaty zielarskie, które poprowadzi Aleksandra Chrzan. Uczestniczy dowiedzą się przede wszystkim jak i kiedy zbierać zioła, a przy okazji jak je przygotować do wywarów syropów, naparów leczniczych czy herbat. Warsztaty będą dwudniowe. Rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają do godziny 15. Następnie 17 i 18 września w świetlicy w Kusowie odbędą się warsztaty garncarskie, również bezpłatne. Uczestnicy zapoznają się z techniką tworzenia naczyń na początku, a następnie poznają tez trochę bardziej skomplikowane formy tworzenia czegoś z gliny. Tydzień później pani Danuta Chmielewska poprowadzi warsztaty z haftu. Będą to zajęcia, które pozwolą też pokazać prace pani Danuty Chmielewskiej, bo to jest artystka. Można powiedzieć, że ona maluje haftem. Czasami ciężko odróżnić jej prace od malarstwa. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Kolejne warsztaty odbędą się na początku października. Na każde z prowadzonych zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 59 847 10 91. Liczba miejsc jest ograniczona, jednak – jak nas poinformowano – na każde przyjmowane są jeszcze zgłoszenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.