K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej śmietników

0

Miasto Słupsk zleciło kupno i montaż nowych śmietników. Większa liczba koszy na śmieci przełożyć ma się na poprawę czystości w mieście. Za kwotę ponad 800 tysięcy złotych ustawiono 225 koszy pojedynczych na odpady zmieszane oraz 39 koszy na segregowane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, miasto Słupsk zleciło kupno i montaż prawie 300 nowych koszy na śmieci. Większa liczba koszy na odpadki ma przełożyć się na poprawę czystości w mieście. Montaż nowych śmietników kosztować ma ponad 837 tys zł, co po uśrednieniu wskazuje, że za jeden śmietnik miasto zapłaciło 3 tysiące złotych.

Część koszy, która była w najgorszym stanie, została zdemontowana – informuje Urszula Różańska-Niedałtowska z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – One zostaną przekazane do remontu i w miarę dalszych potrzeb będziemy je ustawiać w innych miejscach, w których dotychczas nie było koszy na śmieci. Część postawionych koszy jest nowych. W centrum miasta mamy je na ulicach Wyspiańskiego, Grodzkiej, Zamenhofa, Murarskiej, Filmowej, Łukasiewicza, Waryńskiego i na Starym Rynku. Są też w parku PCK przy ulicy Małcużyńskiego. Cały zestaw koszy został wymieniony w ogródku jordanowskim przy ulicy Zygmunta Augusta i tam są kosze zarówno do selektywnej zbiórki odpadów, jak i te pojedyncze, mniejsze.

Włodarze Słupska pytani o to, czy montaż nowych śmietników poprawia czystość w mieście są przekonani o skuteczności tych działań. Nadal jednak apelują do mieszkańców o większą dbałość o wspólną przestrzeń. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.