K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Projekt Sprężyna

0

Słupski MOPR podpisał umowę z urzędem marszałkowskim na projekt Sprężyna. Celem jest wsparcie rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej. Łączna wartość tego zadania przekracza 400 tysięcy złotych.

Pracownicy słupskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku nie ustają w poszukiwaniu środków finansowych na realizację różnych projektów. Ostatnio podpisali umowę z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim na projekt Sprężyna, którego założeniem jest pomoc dzieciom w pieczy zastępczej.

– W ramach tego projektu jeszcze bardziej będziemy w stanie wzmocnić rodziny zastępcze. Zaoferujemy dzieciom nieodpłatne korepetycje, konsultacje stomatologiczne, konsultacje dietetyczne, logopedyczne, rodziny będą mogły wyjechać na wspólny weekendowy wyjazd, z kolei młodzież będzie mogła skorzystać z darmowego kursu prawa jazdy – mówi Katarzyna Filipiak, wicedyrektor MOPR w Słupsku. – Zakres wsparcia jest bardzo szeroki i mamy nadzieję, że to może w jakiś sposób ułatwi pełnienie tak trudnej funkcji rodzica zastępczego. Jednocześnie zachęcamy oczywiście kolejnych kandydatów, aby zgłaszali się do nas, jeżeli tylko myślą, może mają ochotę porozmawiać na temat pieczy zastępczej, rodzicielstwa zastępczego. Dzieci, które umieszczamy w pieczy zastępczej, jest bardzo dużo, a kandydatów niewielu, obecnie raptem dwóch nowych. Oferujemy darmowe szkolenie na pełnienie funkcji rodzica zastępczego, które również będzie sfinansowane z tego nowego projektu, tak więc mamy nadzieję, że te nowe środki po prostu pomogą, ułatwią, wzmocnią, rozszerzą ofertę wsparcia i dzięki temu i naszym dzieciom będzie lżej, łatwiej, i rodzicom zastępczym.

Łączna wartość projektu Sprężyna bliska jest 420 tysiącom złotych. MOPR rozpoczął również przygotowania i nabór uczestników do uruchamianej szkoły dla rodziców. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.