K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal pianistyki

0

Na początku września w Słupsku odbędzie się 56. Festiwal Pianistyki Polskiej. Wieczory festiwalowe będą miały formę recitali oraz koncertów kameralnych i symfonicznych. W programie wydarzenia nie zabrakło tradycyjnej Estrady Młodych.

W dniach od 3 do 8 września w Słupsku odbywać się będzie 56. Festiwal Pianistyki Polskiej. Festiwalowe wydarzenia będą miały formę recitali, koncertów kameralnych i koncertów symfonicznych. Tradycyjnie też pianiści rozpoczynający swoją karierę zaprezentują się w ramach Estrady Młodych. W programie znalazły się także koncerty pianistów jazzowych.

Będzie pięć koncertów w filharmonii i cztery w Białym Spichlerzu – zapowiada Joanna Kubacka, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica. – Wydarzenia towarzyszące to przede wszystkim dwie wystawy. Pierwsza wystawa honoruje patrona słupskiej filharmonii, Wojciecha Kilara otwarta będzie w Spichlerzu Richtera, w Herbaciarni półtorej godziny przed inauguracją festiwalu. Zatytułowana jest Wojciech Kilar teraz, teraz i amen. Przedstawia Kilara w różnych sytuacjach, również tych intymnych jeżeli chodzi o jego osobowość. Dzień wcześniej, czyli 2 września Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę książek zatytułowaną Śladami wielkich kompozytorów, która będzie czynna do 15 września. Tę Kilarowską w Herbaciarni będzie można oglądać do 30 września. Będą też dwa spotkania z artystami. Pierwsze już w niedzielę, 4 września tuż przed koncertem Krzysztofa Herdzina – pianisty jazzowego, kompozytora, aranżera i dyrygenta – odbędzie się w Kluboksięgarni Cepelin. Poprowadzi je Beata Górecka z Radia Koszalin. Dwa dni później podobne spotkanie z Piotrem Sałajczykiem, też w Cepelinie, poprowadzi Jan Popis, dyrektor artystyczny festiwalu.

Dodatkowo jeden z koncertów Estrady Młodych obejrzeć będzie można online na facebookowym profilu filharmonii lub na You Tubie. Będzie to duet fortepianowy młodych artystów Marcina Dubiela i Krzysztofa Wiercińskiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.