K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej turystów

0

Rekordowy sezon w porównaniu z latami poprzednimi odnotowało Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. Od maja do lipca odwiedziło je ponad cztery tysiące turystów.

Słupsk często bywa miastem tranzytowym dla turystów, którzy jeżdżą do nadmorskich kurortów lub podróżują po wybrzeżu Polski. Przez ostatnie dwa lata turystyka została ograniczona przez pandemię. W tym roku nastąpiło jej ożywienie. Wśród odwiedzających miasto dominują turyści polscy, ale zainteresowani są nim także Niemcy, Brytyjczycy i Amerykanie. Chętnie odwiedzają Słupsk również Czesi i Skandynawowie. Znaczący wzrost liczby turystów zanotowało Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku.

Powoli kończymy sezon i już w tej chwili możemy powiedzieć, że sezon 2022 był czy też jest nadal lepszy od tych z lat poprzednich, 2021, 2020. Zrobiliśmy sobie takie male podsumowanie do końca lipca, póki co, i przez te miesiące najwyższego sezony, czyli maj, czerwiec, lipiec, mieliśmy prawie 4 tysiące turystów odwiedzających nasz punkt – mówi Magdalena Szewczyk-Jasińska, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. – Natomiast w ubiegłym roku było ich niecałe 3 tysiące, tak więc faktycznie ta liczba jest znacząco większa, a podkreślam, nie mamy jeszcze tak naprawdę danych za sierpień, które pojawią się dopiero z początkiem września.

Przybywający zwiedzić miasto mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Jak mówi kierownik CIT-u, dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi spacery po Słupsku.

– Punktem głównym tego sezonu, jak i lat poprzednich zresztą są spacery. Większość z nich mamy już za sobą, zostały nam do przeprowadzenia jeszcze trzy. Jak zwykle spacery cieszyły się ogromną popularnością. Średnio 50-60 osób uczestniczyło każdorazowo w takim spacerze, z czego mniej więcej pół na pół są to mieszkańcy i turyści. Oczywiście – mówi szefowa CIT – zapraszamy na pozostałe trzy spacery. Kolejny już w środę o godzinie 16.30, finał z panem Pawłem Krzemieniem.

Atrakcją jest również wejście na balkon wieży ratuszowej. Przewodnik po drodze na wieżę opowie o historii ratusza oraz miasta. Zobaczyć można ceramiczną wystawę zabytków Słupska oraz portrety poprzednich prezydentów miasta. Jeżeli jest możliwość zwiedzający mogą również obejrzeć salę obrad miejskich rajców. Bilety na zwiedzanie ratusza można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej. Do 15 września wejścia do ratusza w dni robocze są o pełnych godzinach, począwszy od 10 do 17, natomiast w weekendy od 10 do 14. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.