K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kara za drzewa

0

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego nałożył na władze Słupska karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych za zniszczenie drzew przy ulicy Batorego. Zarząd Infrastruktury Miejskiej zobowiązał się do jej zapłaty, jednak tymi kosztami chce obciążyć wykonawcę przebudowy drogi.

Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku ruszyła w marcu tego roku. Jednym z warunków tej inwestycji była ochrona drzew rosnących przy drodze. Niestety, jak obawiało się wiele osób, podczas prowadzenia prac doszło do uszkodzenia korzeni do tego stopnia, że słupski ZIM zmuszony był złożyć wniosek o wycięcie drzew. Z tego powodu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego nałożył na władze Słupska karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

– ZIM przede wszystkim będzie chciał, żeby ta kara była scedowana na wykonawcę, który zawinił sytuacji, czyli przyjmie karę i będzie dalej wzywał podwykonawców do uiszczenia tej kary. Jaka będzie kolejność? Myślę, że to będzie się działo równolegle. Ale na pewno musimy dotrzymać terminów, czyli żeby kara była zapłacona, przy czym będziemy robili wszystko, żeby to wykonawca poniósł konsekwencje finansowe w tej sytuacji – mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej cały czas czeka na pozwolenie na wycinkę. Dopóki jej nie otrzyma, przebudowa nie może być kontynuowana. Koszt tej inwestycji przekracza 2 miliony złotych a prace zakończyć się miały już w sierpniu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.