K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpiecznie po wakacjach

0

Słupska policja powoli kończy działania mające zapewnić bezpieczny odpoczynek podczas wakacji. Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego funkcjonariusze skupiają już swoją uwagę nad bezpieczeństwem w rejonach słupskich szkół.

Podczas wakacji funkcjonariusze policji zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad akwenami. Wakacje już się kończą, ale funkcjonariusze wciąż kontrolują miejsca wypoczynku turystów oraz przypominają wypoczywającym osobom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jednak z początkiem roku szkolnego policjanci skupiają już swoją uwagę nad bezpieczeństwem wracających do szkół uczniów.

Okres wakacji to dla funkcjonariuszy czas intensywnych działań na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Słupscy policjanci stale uczestniczyli w różnego rodzaju działaniach, spotkaniach, akcjach edukacyjno-informacyjnych na kąpieliskach, ale nie tylko – mówi mł. asp. Michał Sobiesiak z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Opowiadaliśmy ludziom, jak być bezpiecznym, jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak te wakacje spędzić radośnie i jak po nich bezpiecznie wrócić do domu. Teraz zaczynamy okres szkolny, rozpoczynamy szkołę. Policjanci w związku z tym będą prowadzić działania związane z bezpiecznym powrotem z wakacji. Będziemy mogli zauważyć większą liczbę policjantów przy szkołach. Słupscy funkcjonariusze wyruszą też do tych placówek i będą opowiadać dzieciom, jak bezpiecznie korzystać z naszych dróg, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, jak do niej bezpiecznie powrócić.

Policjanci szczególną uwagę zwrócą na wzmożony ruch przy przejściach dla pieszych i na to, czy kierowcy przestrzegają przepisów. Funkcjonariusze przypominają, że po wprowadzonych zmianach w przepisach każdemu przechodniowi wchodzącemu na przejście dla pieszych należy ustąpić pierwszeństwa. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.