K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Droga do Wytowna

0

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Słupsku podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 1115G na odcinku Wytowno – Bydlino. W pierwszej kolejności prace ruszą na odcinku prowadzącym z Bydlina do Machowina.

Droga powiatowa nr 1115G na odcinku Wytowno – Bydlino obecnie jest w złym stanie technicznym. To jedna z istotniejszych dróg w powiecie słupskim, ponieważ prowadzi ona do turystycznych atrakcji regionu. Dzisiaj w starostwie na spotkaniu z mediami przedstawiciele samorządów gmin Słupsk i Ustka oraz powiatu słupskiego podpisali umowę z wykonawcą na remont drogi na odcinku prowadzącym z Bydlina do Machowina.

Serdecznie witam pana Przemysława Kowalczyka, który jest prezesem firmy Polbruk – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego. – Ta firma wykona nasza inwestycję i mam nadzieję, że zgodnie z terminem i naszymi oczekiwaniami. Koszt to ponad 11,5 miliona złotych z ogromnym dofinansowaniem z Polskiego Ładu, bo to jest kwota niespełna 10,5 miliona złotych. Wkład własny pozostałych samorządów jest stosunkowo niewielki, bo powiat słupski wniósł 560 tys. zł, gmina Ustka 350 tys. zł i gmina Słupsk 210 tys. złotych. Podpisanie umowy dotyczy pierwszego etapu, a więc mniej więcej połowy drogi, natomiast dobra informacja dla mieszkańców i chyba dla nas wszystkich jest taka, że na drugi etap tej inwestycji mamy już pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, więc cały odcinek będzie kompleksowo przebudowany. To jest bardzo istotna droga nie tylko z punktu widzenia mieszkańców, ale również ze względu na rozwój turystyki w tym regionie.

Według zapewnień wykonawcy, pierwszy etap prac zakończyć się ma jeszcze przed kolejnym sezonem wakacyjnym, tak aby nie blokować dojazdu do nadmorskich miejscowości.

Na terenie gminy to nie jest bardzo duży odcinek, ale ja bardzo się cieszę, bo to wpisuje się również w modernizację drogi nr 21 – podkreśla Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – To alternatywne połączenie do naszego osiedla Złoty Potok w Bydlinie. Bardzo się cieszę, że do tej realizacji dojdzie w krótkim czasie i będziemy mogli na terenie gminy dojechać do tego osiedla dobrą drogą.

To główny ciąg komunikacyjny prowadzący do miejscowości Poddąbie, ale również Rowy – zaznacza Anna Sobczuk, wójt gminy Ustka. – W naszym rejonie mamy tak naprawdę dwa ciągi komunikacyjne w tym kierunku. Od strony Słupska i od strony Bydlina, a Ustka to jest już raczej dookoła. Jest to niesamowicie ważny ciąg komunikacyjny w sezonie, ale tez załatwiający potrzeby życia codziennego mieszkańców kilku miejscowości. Potężnie rozrosło się Machowino, ale również Redwanki, kolonie w tych miejscowościach i samo Wytowno.

Droga ma zostać poszerzona do 6 metrów. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną dwa mosty. W planach jest także budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.