K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal Miasto – Wieś i dożynki w Kobylnicy

0

W sobotę, 3 września, gmina Kobylnica zaprasza na Festiwal Nowego Folkloru Miasto – Wieś oraz Gminne Święto Plonów – uroczystości dożynkowe będące symbolicznym podziękowaniem dla rolników za ich wysiłek, ciężką pracę i całoroczny trud. Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 13:30 przemarszem korowodu dożynkowego spod Szkoły Podstawowej w Kobylnicy na teren dożynkowy przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji, gdzie odbędzie się polowa Msza Święta. Następnie około godziny 15 zaplanowano uroczystą inaugurację wydarzenia z udziałem władz gminy, starostów dożynek oraz zgromadzonych gości.
.
Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają do wspólnej biesiady, którą umilać będą występy artystyczne. Na scenie pojawią się lokalne zespoły: Kobylnica, Ale Babki oraz Raj Power. W tym czasie nastąpi też podsumowanie konkursów gminnych na chleb, wieniec, dekorację dożynkową, danie z pstrąga oraz konkursu „Piękna Wieś” i wręczenie nagród zwycięzcom. Na kobylnickiej scenie wystąpią zespół Future Folk wykonujący nowoczesną muzykę elektroniczną z wpływami folkloru góralskiego i muzyczna formacja After Party, a w hiphopowych rytmach zaprezentuje się SQARE – to artystyczny pseudonim rapera Piotra Drozdowskiego, którego można zobaczyć i usłyszeć na platformach streamingowych.
.
Oprócz występów muzycznych przygotowano także liczne atrakcje. Nie zabraknie niekonwencjonalnych i bardzo praktycznych warsztatów kiszenia owoców i warzyw oraz stoisk z ciekawymi zajęciami i warsztatami rękodzielniczymi, takimi jak wyplatanie makramy czy lepienie ceramiki z gliny. Pojawią się także namioty lokalnych kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń, a także strefa gastronomiczna i zagroda z żywymi zwierzętami gospodarskimi. Zaplanowano również przejażdżki konne dla dzieci. Ponadto najmłodszych uczestników wydarzenia zabawiać będzie animator, a dodatkowych wrażeń dostarczą dmuchane zjeżdżalnie. Na koniec odbędzie się zabawa taneczna.
.
Od godziny 13:30 uruchomione zostanie stoisko informacyjno-rekrutacyjne WCR w Słupsku, przy którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o Wojsku Polskim i złożyć wniosek do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
.
Podczas Gminnego Święta Plonów odbędzie się także Narodowe Czytanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy. W akcji uczestniczyć będzie wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński, który odczyta wybrany fragment „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. (jwb, źródło: Maciej Szczakowski Gmina Słupsk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.