K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powrót do szkół

0

Uczniowie szkół podstawowych i średnich wracają do szkół po przerwie wakacyjnej. Miejska Inauguracja Roku Szkolnego z udziałem m.in. prezydent Słupska odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 2.

Od dziś do szkól wracają uczniowie szkół podstawowych i średnich. Oznacza to koniec wypoczynku, a rozpoczęcie nauki dla wielu z nich nie brzmi zachęcająco. Jest to jednak także czas, gdy znów mogą spędzać go z kolegami i koleżankami z klasy oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Dziś w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Henryka Pobożnego w Słupsku odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego. Udział w niej wzięli przedstawiciele słupskiego ratusza oraz dyrektorzy wszystkich placówek edukacyjnych.

Bądźcie ciekawi wiedzy, bo ona ubogaca – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Ona tak naprawdę definiuje człowieka. Wiedza, którą pozyskujecie. Nauczyciele są waszymi przewodnikami, ale wy z tego bogactwa wiedzy macie mądrze korzystać. Trzymam za was mocno kciuki, żeby ten rok szkolny był dla was dobrym i harmonijnym rokiem. Żeby w was ten entuzjazm i ciekawość świata nie znikały. Nauczycielom życzę, byście byli mądrzejsi od systemu. Żebyście sobie poradzili w tych zawiłościach. Żebyście mieli przekonanie, że mózg naszych wychowanków rozwija się na fali naszego entuzjazmu. Więc proszę was, żebyście wbrew temu co się będzie działo, a czasami się dzieje, żebyście mieli w sobie taką wole i taką odpowiedzialność. Odpowiedzialność, że jeżeli dzisiaj nie damy naszej młodzieży tego, co ją będzie definiowało w przyszłości, to tę przyszłość im zabierzemy. A tego nie chcemy.

Rozpoczęcie roku było także okazją, by uczniowie podstawówki zaprezentowali się w specjalnie przygotowanym na tę okazję artystycznym występie.

Po występach nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i ich rodziców. Nowy rok szkolny będzie pełny wyzwań i dla uczniów, i dla nauczycieli. Wiązać się do będzie między innymi tym, że do dużej liczby polskich uczniów dołączy grupa aż 1.600 uczniów z ogarniętej wojną Ukrainy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.