K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remont dachu kościoła

0

Rozpoczęły się prace związane z odbudową uszkodzonego dachu kościoła św. Jacka. Budynek ucierpiał podczas wichury, która przeszła nad Słupskiem na początku lipca. Wtedy też z dzwonnicy kościelnej zerwana została iglica i runęła na dach świątyni.

Podczas wichury, która przeszła nad Słupskiem na początku wakacji uszkodzony został dach zabytkowego kościoła św. Jacka. Zerwana z wieży kościelnej iglica runęła na dach świątyni. Naporu wiatru nie nie wytrzymała drewniana konstrukcja iglicy pokrytej miedziana blachą. Drewniane belki zostały wręcz skręcone przez powietrzny wir. To miało być powodem tego zdarzenia. Dach kościoła został zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych i czekał na załatanie dziury. Prac naprawczych nie można było rozpocząć do chwili zakończenie postępowania prowadzonego przez firmę, która świątynię ubezpieczyła. Miasto i konserwator zabytków swoje fundusze na ten rok już wcześniej rozdysponowali.

Ostatnio przy kościele ustawione zostało rusztowanie i pojawiły się ostrzeżenia o pracach na wysokościach. Wynika z tego, że parafia niezbędne pieniądze na remont kościoła otrzymała. Niestety nie udało się skontaktować z proboszczem wspólnoty parafialnej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.