K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

PGK trzecie w Polsce

0

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku znalazło się na wysokim 3. miejscu w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Miejskich Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej. To awans z 5. miejsca, które miejska spółka zajęła w zeszłorocznym notowaniu.

Już po raz kolejny Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku znalazło się wśród najlepszych przedsiębiorstw gospodarki komunalnej w Polsce. W tegorocznej edycji ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez magazyn Strefa Gospodarki i Dziennik Gazeta Prawna PGK zajął wysokie 3. miejsce, na które awansowało z miejsca piątego w zeszłorocznym notowaniu. Jak co roku w rankingu wyłoniono 10 najlepszych przedsiębiorstw w tej branży w kraju, które oceniano według szczegółowych kryteriów dotyczących m.in. aktywności firmy na wielu płaszczyznach.

Na pierwszym miejscu oczywiście Warszawa, na drugim Krosno, ale na trzecim my – podkreśla Elżbieta Rokita, prezes zarządu PGK Sp. z o.o. w Słupsku. – Pokonaliśmy Poznań, który w zeszłym roku był przed nami. Kapituła rankingowa, która bardzo wysoko oceniła naszą działalność w skali kraju, oceniała nas pod względem inwestycji realizowanych przez spółkę w ostatnich kilku latach. Oceniała też czynniki ekonomiczne, kadrowe, prowadzoną przez nas edukację ekologiczną, a także wszechstronność takich inicjatyw podejmowanych na rzecz współpracy z lokalnym środowiskiem.

Słupskie PGK wyprzedziło m.in. przedsiębiorstwa z Płońska, Zamościa i Zawiercia. Jak podkreśliła Elżbieta Rokita, prezes PGK, tak wysokie miejsce w rankingu osiągnięto dzięki zaangażowaniu i kreatywności pracowników spółki, którzy realizują wytyczone cele.

Chociaż jest to tylko ranking, w którym w tym roku brało udział kilkadziesiąt przedsiębiorstw takich jak my, to jesteśmy dumni, że nasza spółka zdobyła to trzecie miejsce – mówi prezes Elżbieta Rokita. – Bierzemy pod uwagę, ze te nasze wszystkie działania, które do tej pory podejmowaliśmy idą w dobrym kierunku. Są dobrze odbierane i tak naprawdę poprawiają nasze funkcjonowanie i usługi, które wykonujemy, więc możemy sobie życzyć, żeby było tak dalej.

Jak dodała prezes PGK, sukces jest tym większy, że wpisuje się w rocznicę 30-lecia działalności słupskiej spółki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.