K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacje podsumowane

0

Słupska policja zakończyła i podsumowała wakacyjne działania i kontrole miejsc wypoczynku. Na drogach w regionie słupskim drogówka interweniowała blisko 2700 razy. W porównaniu do ubiegłych wakacji zmniejszyła się liczba zatrzymanych praw jazdy oraz zauważalnie mniej było wypadków.

Słupscy policjanci przez całe wakacje prowadzili wiele działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa, aby wszyscy cali i zdrowi dojechali i wrócili z miejsc wypoczynku. Tegoroczne wakacje okazały się bezpieczniejsze niż w latach ubiegłych. Słupska drogówka skontrolowała ponad 5500 pojazdów. Z tych kontroli aż 2700 interwencji przeprowadzono wobec osób, które nie stosowały się do ograniczeń prędkości. Kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 51 km/h, stracili uprawnienia na 3 miesiące. W tym roku w okresie wakacyjnym takich kierowców było 34, a w ubiegłym roku 50.

– Jeżeli chodzi o nietrzeźwych, policjanci interweniowali wobec 74 takich kierowców. W zeszłym roku było 49 nietrzeźwych kierowców. Wzrost spowodowany jest pozytywnym efektem działań pod nazwą „Dyskoteka”, które były prowadzone przez funkcjonariuszy głównie w piątkowe i sobotnie wieczory i noce. Zatrzymywani do kontroli byli wtedy ci kierowcy, którzy wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu albo środków odurzających po zakrapianych imprezach w klubach lub dyskotekach – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Policjanci pracowali przy ponad 400 kolizjach i blisko 40 wypadkach drogowych. W tegoroczne wakacje niestety doszło również do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Śmierć na drogach w naszym powiecie poniosły 3 osoby. W ubiegłym roku w lipcu i sierpniu było 5 osób. Równolegle do działań prowadzonych na drogach policjanci spotykali się w szkołach, na koloniach, półkoloniach, obozach, byli zapraszani na różnego rodzaju akcje i działania i opowiadali uczestnikom tych spotkań o zagrożeniach, które można spotkać na drogach. Zwracali uwagę uczniów na to, że w najbliższym czasie będą wracali do szkół i ważne jest to, aby w drodze do szkoły zachowywali się w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Wpływu na bezpieczniejszą jazdę funkcjonariusze upatrują we wprowadzonych zmianach w przepisach. Jak przekonują, zdecydowanie wyższe kary za popełniane wykroczenia sprawiły, że duża grupa kierowców zmieniła swoje zachowanie i odpowiedzialnej podeszła do obowiązujących zasad. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.