K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nasze nowe życie

0

Do 15 września słupszczanie mogą się zgłaszać do udziału w castingu do ogólnopolskiego programu telewizyjnego zatytułowanego „Nasze nowe życie”. Program dedykowany jest osobom z różnymi schorzeniami i niedoskonałościami ciała, którzy chcieliby przejść metamorfozę i zmienić swoje życie.

Telewizyjny program „Nasze nowe życie” dedykowany jest osobom po wypadkach i nowotworach, z różnymi schorzeniami, ułomnościami i ubytkami części ciała, które chciałyby przejść metamorfozę i odmienić swoje życie. Pomysłodawczynią projektu jest stomatolog i protetyk Gabriela Kamińska, właścicielka gabinetu stomatologicznego Dental Dialog w Tarnowskich Górach oraz Ogólnopolskiego Centrum Protez. Jako pierwsza w Polsce stworzyła elastyczną epitezę twarzy dla pacjentów onkologicznych. Jej umiejętności pozwalają na wykonanie skóry na protezę nogi, ręki czy ucha. Wykonuje też m.in. protezy piersi dla kobiet po mastektomii, a także protezy zębów czy palców. Pomaga też Ukraińcom okaleczonym przez wojnę. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana, m.in. nagrodami Człowieka Roku i Osobowości Roku w Rybniku.

Pomysł jest taki, żeby zebrać kilkunastu ludzi do programu – informuje Gabriela Kamińska, stomatolog, protetyk, inicjatorka programu. – My mamy już takie osoby, które się zgłosiły i zostały wstępnie zakwalifikowane. Między innymi jest to dziewczyna, która nie ma ręki, a chce jeździć na motocyklu. Zgłosił się także pan, który chce dać instruktaż tej dziewczynie, więc ten odcinek będzie bardzo ciekawy. Jest to osoba, która była niegdyś mistrzem Polski, pan Artur Wajda. Jest też dziewczyna, która jeździ konno, ale cały czas czekamy na zgłoszenia.

Program będzie opowiadał o życiu pacjenta i jego zmaganiach ze schorzeniem. Przedstawi także zabieg oraz stan przed i po. Nie zabraknie elementów edukacyjnych. Osoby, które zostaną bohaterami programu, będą miały przeprowadzoną bezpłatną operację plastyczną, odtwarzającą części ciała. Inicjatorzy projektu nie zdradzają jeszcze, w jakiej telewizji pojawi się program, ale wiadomo już, że będzie składał się z 35 odcinków, a emisja pierwszego z nich planowana jest jeszcze w tym roku. Główną prowadzącą i ambasadorką programu będzie Edyta Nowak-Nawara, czyli popularna Edzia z telewizyjnego show „Królowe życia”.

Bardzo się cieszę, że Gabrielka akurat mnie wybrała do tego – zapewnia Edyta Nowak-Nawara. – To przez moją popularność. Spotkałam bardzo fajnych ludzi. Nawet nie myślałam, że ten program będzie miał tak dużą oglądalność w naszym kraju. Wiadomo, jest to program nie dla wszystkich, bo każdy woli się pośmiać. Prze te lata, które jestem w telewizji, spotkałam bardzo dużo chorych ludzi. Nie wiedziałam, że mamy taki duży problem w kraju. Bardzo dużo młodych kobiet pisze do mnie. Są w bardzo ciężkich sytuacjach. Głównie piersi i jajniki, To jest najgorsze, bo to młodzi ludzie, którzy mają maleńkie dzieci. To jest dramat.

Ogólnopolski projekt ma także akcenty słupskie. Współtwórcami programu są słupszczanie Kacper Szczęsny i Kamil Łojewski. Pierwszy z nich jest koordynatorem castingu, a także wokalistą, autorem tekstów oraz twórcą muzyki do programu. Drugi jest właścicielem studia tatuażu „Wytuszowani” w Słupsku, dzięki któremu osoby, które będą chciały zakryć blizny czy też posiadać tatuaż na swojej nowej skórze, również będą miały taką możliwość.

Najczęściej staramy się pomóc kobietom po korekcji piersi – mówi Kamil Łojewski, właściciel studia tatuażu „Wytuszowani” w Słupsku. – Jeżeli mają implant wstawiony, to robimy całą otoczkę tego, czyli tatuujemy. Zdarzają się przypadku osób, które mają stare, bardzo stare blizny, przez co mają pewne kompleksy i tych blizn się pozbywamy.

Aby wziąć udział w castingu do telewizyjnego programu „Nasze nowe życie”, należy wysłać e-mail na adres [email protected], załączając zdjęcia i podając swoje imię, nazwisko, dane kontaktowe i opisując swoją historię. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 września. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.