K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga na dzieci

0

Przez najbliższy miesiąc policjanci odwiedzą szkoły podstawowe w regionie słupskim. W tym czasie przeprowadzą oni zajęcia z dziećmi, których głównym tematem będzie nauka jak poruszać się po drogach i przejściach dla pieszych.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ze Słupska przez najbliższy miesiąc odwiedzać będą szkoły podstawowe w powiecie. Poprowadzą oni zajęcia z dziećmi, podczas których sprawdzą wiedzę oraz przekażą uczniom najważniejsze informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

– Już w połowie sierpnia policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku sprawdzali, czy w rejonach szkół oznakowanie, które jest tam ustawione, jest prawidłowe, nie wymaga żadnej zmiany, i czy wszelkie nieprawidłowości od razu były zgłaszane do odpowiednich służb, tak aby zostały usunięte przed powrotem dzieci do szkoły – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Wraz z powrotem dzieci do szkoły policjanci ze Słupska rozpoczęli akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”, rozpoczęli spotkania z uczniami, głównie z klas młodszych 1-3 i 4-6. Na takich spotkaniach policjanci przekazują wiedzę na temat zagrożeń, które dzieci mogą spotkać podczas drogi do szkoły, zwracają uwagę na prawidłowe zachowania i na to, w jaki sposób przechodzić bezpiecznie np. na drugą stronę ulicy. Zwracają również uwagę na to, że nawet idąc chodnikiem z nosem przyklejonym do telefonu możemy stworzyć zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie działania funkcjonariusze będą prowadzili przez cały wrzesień i będzie można zaobserwować w rejonie szkół większą liczbę policyjnych patroli.

Szkolenia dla najmłodszych mają charakter edukacyjno-prewencyjny. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność w rejonach szkół, gdzie panuje wzmożony ruch i młode osoby mogą przez nieuwagę wejść pod nadjeżdżający samochód. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.