K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zawody nadziei olimpijskich

0

W środę, 7 września o godzinie 11, na stadionie 650-lecia w Słupsku odbędą się zawody sportowe z cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Zawody, które organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki, zaplanowano w formule dwuboju lekkoatletycznego, a wystartują w nich dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat.

Już jutro, 7 września, na stadionie 650-lecia w Słupsku odbędą się zawody z cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 11. W ciągu kilku dni odbędzie się 16 takich zawodów w 16 miastach Polski, we wszystkich województwach. W rywalizacji wezmą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat, a zawody będą miały charakter eliminacji do ogólnopolskiego finału, który ma wyłonić najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. Zawody mają zostać przeprowadzone z profesjonalną oprawą na podobieństwo tej z udziałem zawodowych lekkoatletów.

Jest to cykl imprez dla tysiąca dzieci w Polsce z roczników 2011 i 2012 w formie dwuboju – informuje Bernadeta Kopeć, prezes i trener, AML Słupsk. – Może wystartować każdy, kto się zgłosi do zawodów w dwóch konkurencjach. Jedna to biegowa i jest do wyboru albo 60 metrów, albo 300 metrów. Druga to techniczna, czyli skok w dal, skok wzwyż albo rzut piłeczką palantową. Najlepsi z każdego województwa spotkają się później prawdopodobnie w Warszawie na finale ogólnopolskim. Informacje poszły do słupskich i ościennych szkół. Zapowiada się Trójmiasto i nie nie tylko Trójmiasto, bo i inne miejscowości z pomorskiego.

Za zajęcie miejsc I-III w konkurencjach indywidualnych oraz w punktacji dwuboju zawodniczki i zawodnicy otrzymują medale i nagrody. Przygotowano 300 pakietów startowych, a wszyscy uczestnicy otrzymają też pamiątkowe dyplomy. Głównym celem „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” jest zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki oraz zachęcenie do treningów oraz zdrowego i aktywnego stylu życia, zamiast siedzenia przed komputerem czy smartfonem. Istotne jest uświadomieni dzieciom znaczenia rozwoju fizycznego i psychicznego poprzez sport. Jak podkreślają organizatorzy, dzięki takim zawodom jest szansa dla trenerów na znalezienie kolejnych talentów pokroju młodego słupskiego sprintera i medalisty wielu zawodów, Marka Zakrzewskiego.

Marek Zakrzewski jest z takiej imprezy, która była zatytułowana „Mistrzowie szukają mistrzów” – przypomina Bernadeta Kopeć . – I chyba znaleźliśmy. Organizujemy bardzo dużo imprez masowych i z nich wyławiamy te zdolne dzieci. Ale nie tylko zdolne. Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy chcą być aktywni i prowadzeni w sposób, że tak to powiem, właściwy.

„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” są organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Fundacją Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacją Lotto. Koordynatorem zawodów w Słupsku jest Tomasz Czubak, trener klubu AML. Udział w zawodach dla zawodników i publiczności jest bezpłatny. Dzieci zapisywać się mogą indywidualnie lub grupowo jako reprezentacja szkoły za pośrednictwem strony internetowej Domtelu-Sport (zapisy.domtel-sport.pl) Więcej informacji znaleźć można ba facebookowym profilu AML Słupsk i Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.