K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Królik z kapelusza

0

W najbliższą sobotę, 10 września, o godzinie 18 w Teatrze Rondo w Słupsku odbędzie się 7. wieczór wspomnień związany z 50. rocznicą powstania i premiery spektaklu „Tu Kolumbowe miałem stanowisko”. Gościem wieczoru zatytułowanego „Królik z kapelusza” będzie Ryszard Hetnarowicz, a publiczność usłyszy m.in. piosenki z jego tekstami oraz fragmenty monodramu „Na film ten ocalało 2 miliony widzów” z 1972 roku.

Wieczór wspomnień upamiętniający 50. rocznicę powstania Teatru Rondo w Słupsku oraz premierę spektaklu „Tu Kolumbowe miałem stanowisko” odbędzie się w teatrze już w najbliższą sobotę o godzinie 18. Tym razem gościem wieczoru zatytułowanego „Królik z kapelusza” będzie Ryszard Hetnarowicz, pisarz i dziennikarz, a także aktor, który przed 50 laty znajdował się w obsadzie pierwszych spektakli Teatru Rondo. Publiczność będzie mogła m.in. zobaczyć fragmenty monodramu Antoniego Franczaka i Ryszarda Hetnarowicza pt. „Na film ten ocalało 2 miliony widzów” z 1972 roku.

Kapelusz był w 1972 roku jako część kostiumu Ryśka, kiedy przygotował swój pierwszy monodram z Antonim Franczakiem, monodram pt. „Na ten film ocalało 2 miliony widzów”. Królik – przyjdziecie państwo, zobaczymy, może będzie – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Zapraszam serdecznie na ten wieczór, podczas którego będziemy mogli usłyszeć fragmenty tego spektaklu, który powstał w 1972 roku. Myślę, że ta droga Ryśka od 1972 roku do tego w 2022 zmieniła coś w nim, pewnie usłyszymy zupełnie nowe tony. Większość z nas nie widziała tamtego spektaklu, ale myślę i tak będzie to ciekawe doświadczenie.
Nie zabraknie też muzyki. Zaprezentowane zostaną piosenki w wykonaniu Old Boy Boogie, Punch of Law oraz Pawiłojć Trio+, do których teksty pisał Ryszard Hetnarowicz.
Na scenie wśród muzyków Maciek Dzierżawski, także związany z Teatrem Rondo, grał w pierwszych widowiskach Franczaka i Miedziewskiego, Ździchu Pawiłojć, Marian Szarmach, czyli będzie to taki wieczór z wieloma różnymi Królikami. Myślę, że Old Boy Boogie i Pawiłojć Trio+ to będzie dobre muzyczne spotkanie, wiele wspomnień. Ale to nie będą wspomnienia starszych panów. Oni ciągle są bardzo żywotni i pełni energii – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska.

Wieczór wspomnień z Ryszardem Hetnarowiczem będzie już siódmym, który Rondo organizuje w roku swojego jubileuszu. Wcześniejsze poświęcone były Antoniemu „Tośkowi” Franczakowi, Stanisławowi Miedziewskiemu, Jerzemu Karnickiemu, Natalii Sikorze, Marcinowi Bortkiewiczowi i zmarłemu Kazimierzowi Jałowczykowi. W połowie października odbędzie się też potkanie z aktorką i tancerką Anną Piotrowską. Natomiast 21 i 22 października teatr przypomni dwa słynne monodramy w reżyserii Stanisława Miedziewskiego Divę” z Wioletą Komar oraz „Od przodu i od tyłu” z Mateuszem Nowakiem.
Wstęp na sobotnie wydarzenie jest bezpłatny. Są jeszcze dostępne wejściówki, które rezerwować można, dzwoniąc pod numer telefonu 59 842 63 49. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu Teatru Rondo oraz stronie Słupskiego Ośrodka Kultury.
(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.